haberler / Google'ı Şaşırtan 18 Yaşındaki Genç

Google'ı Şaşırtan 18 Yaşındaki Genç

20.08.2014 14:09:52

Google’ın genç Coder’lar için düzenlediği Google Coda Jam yarışması sona erdi

Google Coda Jam yarışmasını kazanan genç. Yarışmanın birincisi 18 yaşındaki genç Google’ı şaşırtarak ödülün sahibi oldu. Google tarafından düzenlenen ve büyük ödül kazandıran Google Code Jam yarışmasının kazananı 18 yaşındaki genç yetenek oldu. Google’ın düzenlediği yarışmaya Belarus’dan katılan ve henüz 18 yaşında olan genç yetenekleri ile önce şaşırttı sonra da herkesi kendine hayran bırakmayı başardı. Google Code Jam tarafından her yıl düzenlenen yarışmada bu yıl çok şaşırtıcı olaylarla karşı karşıya kalındı. Bilhassa yarışmanın kazananı 18 yaşındaki Gennady Korotkevich Google’ı şaşırttı.


Google LAX’da düzenlenen ve 4 saat süren Coder yarışmasında 18 yaşındaki genç yetenek 27 rakibini arkasında bırakarak yarışmayı kazanmayı başardı. 20.000’den fazla yarışmacının katıldığı Google Code Jam yarışmasında Korotkevich yarışmaya ilk kez katılması ve yarışma süresince kendisine yöneltilen tüm problemleri çözerek en yüksek puanı toplamasıyla tüm dikkatleri çekmeyi başardı. Google’ı şaşırtan genç yarışmaya ilk kez katılması ve en yüksek skoru kazanması ile Google Code Jam heyetini şaşkına çevirdi. Gennady Korotkevich yarışmaya dünyanın her yerinden katılan 27 rakibini saf dışı bırakarak, 15 Bin Dolar’ın sahibi olma hakkını kazandı.


Google Code Jam yarışmasının bu yılki 1.si Gennady Korotkevich olurken, 2. Sırayı Evgenii Kapun (Rusya), 3. Sırayı ise bronz madalya kazanan Yuzhou Gu (Çin) yarışmacı kazanıyor. Google Code Jam yarışmasını kazanan genç yetenek dışında yarışmanın bu yıl bazı ilginç anıları da oldu. Bu yıla kadar düzenlenen tüm yarışmaların kazananı bir bayan olurken bu yıl son 3’e bayan yarışmacı dahi kalmadı. Bu yılın kazananı 18 yaşında bir genç olurken, Google Code Jam yarışması bu sene ilklere imza atmayı başardı.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda