haberler / Google İsim Değiştiriyor

Google İsim Değiştiriyor

11.08.2015 14:04:57

Google Yeni Kabuğuna Taşınıyor.

Larry Page Alphabet Projesinin CEO'su Pazartesi günü kitlesel bir revizyonu kapsayacak şekilde, bütün birimleri dahil olmamakla beraber bir birleşme yaşanacak.

Buna göre şirketin kurucularından Larry Page yeni yapılanmada CEO görevini üstlenirken,diğer sahip Sergey Brin ise, Alphabet'in başkanı olacak.


Larry Page  Alphabet Projesi konuşması

Bizim içün süpriz bir gelişme olsada içeriden sızan bazı haberlere göre bu hamlenin çokda süpriz olmadığı yönünde.

Eski bir yönetici "Son 4 yıldır bu birleşmeyi konuşuyorduk.Ayrıntılar bu zamanda farklı olsada genel hatları ile düşünüldüğünde tamamen aynı iddiadır." açıklamasında bulundu.


Sergey Brin

Gene aynı kaynaktan yapılan açıklamada mevcut olan SVP ürünü ve güvenilir sayfa danışmanı Salar Kamangar başlangıçta tam yönetici ekibi ile bir toplantıda bu öneriyi yaptığını söyledi.

Son birkaç yıldır, bu proje üzerinde konuşulurken, gerçekleşmesi içün bazı yollar bulmaya odaklanılmıştır.

Eski Google çalışanı olan ve şu anda yatırımcılık yapan Khosla Ben Ling,geçen ekim ayında Sundar Pichai şirketin yeni CEO'su olduğu zaman "Bu aslında olmayan bir olayın ürünüdür.Büyük değişim zaten bir süre önce oldu."

Google CEO'sunun Alphabet'in başının geçmesinin ardından boşalan koltuğa ise Android bölümünün başkanı olan Sundar Pichai oturacak.


Sundar Pichai

Page, uzun reklam gelirlerini kovalayan gün gün bu iş içün artık sıkıldığını anladığında bir adım geri çekilip geri resme odaklanıp."Bu adımın herkese bir özgürlük katacağını dile getirdi."

Larry Page geçen yıl Financial Times dergisine yaptığı açıklamada Berkshire Hathaway şirketi gibi,Warren Buffett gibi olmak istediğini söyledi.(Hangimiz olmak istemeyiz ki..)


Warem Buffed

Page ile birlikte ana şirket olacak olan Alphabet, artık her proje içün sorumlu olacak.

Kamangar ilk önce bu tarz bir birleşmeyi önerdiği vakit Page bu fikri sıcak karşılamadı.Kaynakların dendiğine göre, şimdi Google Plus'un bu kadar yayılmasına yarar sağladığı için teşekkür ediyor.

Sosyal ağ ilk kez piyasaya sürüldüğünde Google'ın tüm ürünlerini birleştirici bir biçimde ortaya koydu.Google'ın YouTube,e-posta,Haritalar,Hangouts herşeyi sağlam bir yapıda topladı.Bu şirketin bu altyapıyı ayrı düşünmeye başlar ve zamanla ayrılık kaçınılmaz hale gelir.

Ayrıca şirket bugünlerde her zamankinden daha fazla rekabet ile karşı karşıyadır. Ve çekirdek büyümeye yavaş devam ederse,bu hareket daha hızlı hareket eder ve bireysel şirket liderlerinin daha fazla özerklik verilmesini sağlar.

Eski Google Plus tasarımcısı Chris Messina "Bazı açılardan dışarıdan şişirilmiş yapı kendisini önlemenin en iyi yolu olarak içeriden patlatmaktır." dedi.

yazar zfrylmz

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda