haberler / Google şimdi arama sonuçlarında şarkı sözlerini görüntülüyor

Google şimdi arama sonuçlarında şarkı sözlerini görüntülüyor

24.12.2014 00:17:26

Google arama motoru şarkı sözlerini arama sonuçlarında görüntülemeye başladı.

Google şimdi arama sonuçlarında şarkı sözleri

Google arama sonuçlarında şarkı sözleri tam metnini göstermeye başladı. Şarkı sözleri ararken mevcut siteler dağınık iken google temiz ve hızlı bir çözüm sunmuştur. Şarkı Sözü siteleri herkesin bildiği gibi yavaş ve bu siteler pop-up reklamlar ile kullanıcıları sıkmaktadırlar.

Bu özellik şimdilik test modunda gözüküyor. Google çoğu şarkı için bu özelliği görüntülemiyor, Örneğin, "Another Brick in the Wall (Part II)," "Freebird," "Layla" ve "Stairway to Heaven." vb... Ayrıca Google şarkı sonuçlarını indirme ve satın almak için bağlantı oluşturulacağı düşünülüyor.

Şarkıların tam metnini görüntüleyerek, Google azlyrics.com ve metrolyrics.com gibi siteler için olumsuz bir şekilde hit kaybına sebep olacaktır. Arama sonuçlarında şarkı sözlerinin gözükmesi isteniyorsa lyrics kelimesi eklenmesi gerekmektedir aksi takdirde şarkı sözü yerine ilk sırada videosu gelecektir.

Google sözcüsü referans gösterdiği Led Zepplin'in "Stairway to Heaven." parçası hakkında yorum yaptı.

"Siz bir şarkıyı dinlediğiniz zaman biliyorsunuz kelimelirin iki anlamı var bunu hissedersiniz . Şimdi aramak ve ayarlamak için gideceksiniz, belki de Google sizin için bir neden görecek fısıldayacak. Ooh, insan merak ediyor..."

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda