haberler / Google Translate gerçek zamanlı KONUŞMA modu ekledi

Google Translate gerçek zamanlı KONUŞMA modu ekledi

14.01.2015 16:05:26

Uygulama şimdi otomatik dillerde bir dizi konuşmaları tanıyor

  • Google firması içinden bu hafta başlarında bu özellik hakkında detaylar sızdırdı
  • Güncelleme app'si bugün iOS ve Android sürümleri için indirmeye hazır olacak
  • Google hali hazırda 90 dilde yazılı çeviri sunuyor
  • Microsoft'un Skype konuşma çeviri aracı güncellemesi beta sürümü takip ediyor

Kullanıcıların uygulama içine konuşma yapması gibi özellikler, bir yazılı çeviriyi ekranda belirtebiliyor

Konuşma çeviri aracı söylentileri bir kaç gün önce duyulmuştu, çeviri uygulaması kapsamında özelliği başlattığını Google resmi olarak duyurdu.

Hem iOS ve Android kullanıcıları artık ekranda gerçek zamanlı olarak, konuşmaları ve ne dediklerini yazılı çeviri yapabilecekler.

Android cihazlarda çeviri dili seçme çeviriler ve konuşmalar, 90 dilde yapılabiliyor.

Google Translate gerçek zamanlı KONUŞMA modu ekledi Kullanıcılar artık ekranda gerçek zamanlı olarak, app Google Translate konuşacak ve ne dediklerini yazılı olarak çevirebilecekler (resimde). Güncelleştirme, hem iOS ve Android kullanıcıları için bugün yayına başlayacak.

Barak Turovsky, Google Translate için ürün lider dedi ardından da, 'Genellikle Seyahatin en zor kısmı, yerel dil yol tarifi almak olduğunu,' 'Şimdi Google Translate yeni yollarla rehber olabilir. Sadece hızlı bir çok şey var, yön sorma, sipariş, ya da onun yerli diller ile sohbet. '

Uygulamayı kullanırken, sesli çeviri moduna girmek için mikrofon kısmına dokunun.

Tekrar mikrofona dokunduğunu, Google Translate uygulaması otomatik olarak konuşma yapacak iki üye tarafından konuşulan dilin hangisi olduğunu tanıyacaktır. İki dil kabul edildikten sonra, tekrar mikrofon düğmesine basmanıza gerek yoktur.

Google ayrıca Uygulamanın Kelime Objektif aracı "Word Lens tool" Translate için güncelledi.

Kelime Lens insanlar tarafından çekilen bir fotoğrafı, 36 dilde bir çeviri alınması için kamera modunu kullanmanızı sağlar.

Bu anlık çeviri şu anda İngilizce, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Rusça ve İspanyolca, Fransızca tercümeleri için çalışır durumdadır, Google ayrıca daha fazla dille genişletme çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

Google kelime objektif Word lens tool
Bu uygulama ile aynı zamanda onun Kelime Objektif aracını "Word lens tool" güncelledi. Kelime Objektif insanlar için metin bir fotoğraf çekerek, 36 dilde çeviri alabilmelerine olanka sağlıyor bu işlem için kamera modunu kullanılması gerekiyor.

Skype canlı translate
Microsoft, Skype Translator önizlemesini yayınladıktan bir ay sonra Google güncelleme söylentileri gelmişti.
Farklı diller konuşan insanların video aramalarını birbirlerine konuşmasını sağlayan Yazılım, Windows 8.1 işletim sistemi kullanarak, metin ve konuşma olarakta İspanyolca ya da İngilizce diline çevirir.

Geçtiğimiz ay, Skype metin ve sözlü çeviri ve canlı olarak anında konuşma çeviri için bir aracın beta sürümünü yayınladı.

Şu anda sadece İngilizce ve İspanyolca dilleri arasındaki yorumlama yapıyor, daha sonraki sürümlerinde ise farklı ülkelerden insanların daha kolaylıkla sohbet etmesini mümkün olacak 40 dil sunması bekleniyor.


yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda