haberler / Google’dan Asya – Pasifik Bölgesinde Veri Merkezleri Açtı

Google’dan Asya – Pasifik Bölgesinde Veri Merkezleri Açtı

18.12.2013 17:38:00

Yaptığı yatırımlarla ve geliştirdiği yeni projelerle son yıllara damgasını vuran Google, Asya bölgesinde son zamanlarda artan internet kullanımının getirmiş olduğu ihtiyaçları karşılamak için Asya – Pasifik bölgesindeki ilk veri merkezlerini açtığını duyurdu. İlk açılan veri merkezleri Tayvan ve Singapur'da hizmete girdi.

Google’daki verilere göre, son 90 gün içerisinde Hindistan’daki internet kullanıcılarının sayısı 100 milyondan kişiden 200 milyon kişiye ulaştığı ve Asya – Pasifik bölgesinde cep telefonundan internete bağlanan kişilerin sayısı ilk kez 60 milyonu geçtiği bildirildi. Bu tür teknolojik olaylar geçmiş senelerde tahmin yürütülerek veri merkezi açma çalışmaları başlanmıştı.

Google’ın yaptığı açıklamalarına göre, internete sabit ve cep telefonlarıyla yapılan erişimdeki artışın ileri ki yıllarda da artarak devam edeceği ve Google bu nedenlerden dolayı Asya’nın Pasifik bölgesinde veri merkezleri açtığı bildirildi.

Google Asya kıtasındaki Hong Kong şehrinde veri merkezi açmayı planladığı fakat başka bir nedenlerden dolayı sorun çıktığı ve bundan dolayı Hong Kong’a yakın Pasifik bölgesinde yer alan Tayvan ve Singapur ülkelerinde veri merkezleri açmış oldu.

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda