haberler / Google’ın Gözlüğüne Yasaklar Ardı Ardına Geliyor

Google’ın Gözlüğüne Yasaklar Ardı Ardına Geliyor

23.07.2014 10:55:44

Akıllı Gözlük Google Glass Amerika Birleşik Devletlerindeki sinema salonlarında kullanımı korsanlık tehlikesiyle yasaklandı.

Piyasaya sürüldüğü ilk günden itibaren binlerce görüş ayrılığını yanında meydana getiren Google’ın teknoloji harikası akıllı gözlüğü olan Google Glass’ın sahipleri bir türlü rahat nefes alıp keyfini çıkartamıyor. 2014 yılının nisan ayında pazara giren ve türkiye’de de dünya pazarındaki fiyatıyla satılan akıllı gözlük Google Glass Amerika Birleşik Devletlerindeki sinema salonlarında kullanımı korsanlık tehlikesiyle yasaklandı. 16 GB belleği olan akıllı gözlük Google Glass maksimum 45 dakikalık video çekebilme özelliğini barındırıyor ve bu nedenle sinemalar için tehlike olarak görülüyor. Sinemaların korkulu rüyası olan korsanlığa karşı önlem olarak da sinema salonlarında Google Glass’ın kullanımı yasaklandı.


Google Glass yasaklandı

Akıllı gözlük Google Glass’ın özellikleri arasında en önemlilerinden biri de mutlaka 720p HD kalitesinde video kayıt edebiliyor olması. Bunun yanında android işletim sistemine sahip olan mobil telefon ve tabletler ile bağlantı kurabiliyor. Sesle çalışan komutlar sayesinde istediğinizi gerçekleştiriyor. “Okey Glass” ile başlayarak komut vermeniz yetiyor. Henüz çok yeni olan akıllı gözlük Google Glass Türkçe dilini henüz desteklemiyor fakat zamanla mutlak ki tüm dillerde hizmet verecektir. İngilizce destekli Google Glass’ın komutları için aksanlar bile sorun çıkartabiliyor.

Akıllı gözlük Google Glass’ın bir başka özelliği ise GPS ile yol yardımı ve navigasyon desteği sağlayabilmesi, aynı zamanda Wİ-Fi, bluetooth gibi özelliklerle de akıllı telefonları aratmıyor. Gün geçtikçe daha da ilerleyen Google Glass’ın teknolojisi, gelecekte tüketicileri fiyat ve özellik olarak daha da mutlu edeceğine kesin gözle bakılıyor. O günleri merakla bekliyoruz.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda