haberler / GTA 5 PC sürümü tehlike saçıyor!

GTA 5 PC sürümü tehlike saçıyor!

29.10.2013 11:17:34

GTA 5’in PC sürümü torrent’e düştü ancak bu düşme kullanıcılar açısından hiç iyi sonuç doğurmadı

GTA 5 PC sürümü tehlike saçıyor

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyunlarından bir tanesi olarak sayılan ve geçmişi 2000’li yılların başına kadar uzanan oyunlardan bir tanesi olan GTA’nın nihayet 5. Versiyonu çıktı. Aslına bakarsanız üretici firma GTA 5’in çıkacağını duyurduğunda herkes şaşırmış kalmıştı. Çünkü herkes GTA efsanesinin bittiği kanısındaydı. Herkesin aklında o klasik oyun varken ve efsane olmuşken bir anda üretici firma kararını değiştirdi ve oyunun versiyonlarını devam ettirme kararı aldı. En son versiyonu 2008 yılında üretilen ve 5 yıl boyunca devamı gelmeyen oyunu tekrar canlandırmak isteyen üretici firma son derece başarılı bir oyun ortaya çıkardı. Play Statioın dünyasına bomba gibi düşen oyunun ardından bilgisayar için çalışmalar başladı ve bakın neler oldu.

GTA V ismi duyulduğun anda bir çok kişi heyecana kapıldı ve efsane oyunun 5. Versiyonunu görmekten son derece mutluluk duyacaklarını belirttiler. Malum oyun efsane bir oyun ve tüm dünyanın tanıdığı bir oyun.

Her ne kadar oyunun çıkışının ardından henüz bir ay geçmiş olsa bile Rockstar Games, oyunun bilgisayar sürümü hakkında henüz net bir şey söylemedi. Yine de bilgisayar sahiplerinin oyuna tepkilerini duyan bir gurup uyanık bilgisayar lameri GTA V’in bilgisayar versiyonu olarak lanse ettikleri sürüm, kullanıcıların bilgisayarlarına zararlı bazı yazılımları yüklüyor. Dünyanın 4 bir tarafında sıkça kullanılmakta olan Torrent oyun sitelerinde hafta başında düşen bu dosyaların toplam boyutları 18 GB büyüklüğünde. Oyunu indirip kurmak isteyenlerden kayıt bilgileri isteniyor ancak, bu kayıtın sonunda maalesef kullanıcıların bilgileri bu korsanların eline geçiyor. Dünya üzerinde yaklaşık olarak 200.000 kişinin bilgisayarı bu dosyaları indirdikleri için büyük tehlikede!

Rorckstar Games’in GTA V’i önümüzdeki aylarda PC platformları için de yayınlayacağı bir gerçekken bu zamana kadar korsan oyun indirenlerden firmanın herhangi bir davası söz konusu olmayacak. Ancak firma kullanıcıları zor urumda bıraktığı için son derece üzgün. Firma yetkilerinin açıklamalarında ise internete düşen dosyaların sahte olduğunun üzeri çizilirken bu dosyaları kimsenin indirmemesi gerektiği söyleniyor:

yazar mihrace

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda