haberler / Hacker grupları nasıl hackliyor?

Hacker grupları nasıl hackliyor?

17.12.2014 16:38:33

Yapılan saldırı sonucu site tamamen kapanıyor ve siteye erişim sağlanamıyor

Hacker grupları nasıl hackliyor?

Günümüzde gelişen teknoloji ve gelişen bilgisayarlar ile beraber hackerlar günde onbinlerce siteleri hackliyor, hackerlar tarafından hacklenen bu internet siteleri kullanıcıların daha fazla güvenlik için çalışmasını ve güvenliğin internet ile beraber olmayacağını açıklyor.

Anonim hacker grubu Anonymous tarafından her gün hacklenen siteler her gün hacklendikten sonra eski haline kavuşmak için saatlerce uğraşıyor ve ziyaretçi kaybederek siteyi kapatacak noktaya kadar getiriyor. Anonymous hacker grubu bunu nasıl yapıyor? Anonymous hacker grubu botnet gibi özel saldırılar ile beraber kullanıcıların daha fazla sitede kalmasına engel olarak sunucuya aşırı derecede istek gönderiyor ve bu istek aşırı derece olduğunda sunucu bu isteğe cevap veremiyor.

Sunucudan cevap alamayan site veri kaydı yapamadığından dolayı otomatik olarak sunucu tarafından kapanıyor ve saatlerce erişim sorunu yaşıyor. Bunun sonucunda site sahibi sitesinden gelir kaybı yaşıyor. Anonymous hacker grubu tarafından açıklanan bilgilere göre saldırı sonucu site tamamen kapanıyor ve siteye erişim sağlanamıyor. Bunun sonunda Anonymous hacker grubu bu başarısını kutluyor. Anonymous hacker grubuna karşı korunmak tamamen imkansız olsa bile sitelerinizde bazı küçük saldırılara karşı korumak için daha gelişmiş yeni özellikler ve daha gelişmiş korumalar ile beraber korumalarla sitenizi güçlendirebilirsiniz.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda