haberler / Hindistan'da Skype yasaklandı

Hindistan'da Skype yasaklandı

10.10.2014 03:53:44

Android işletim sistemine sahip cihazlardan Windows bilgisayarlara kadar kullanılan Skype uygulaması bugün Hindistan'da yasaklandı.

Skype Logo

Android işletim sistemine sahip cihazlarda sürekli olarak kullanılan ve Windows bilgisayarlarda sürekli olarak kullanılan uygulama bugünden itibaren Hindistan'da yasaklandı.
Microsoft tarafından geliştirilen ve Microsoft tarafından geliştirilmeye devam eden uygulama bugünden itibaren Hindistan'da yasak. Skype uygulamasının Hindistan'da neden yasaklandığı şuan için tam olarak bilinmiyor ancak kullanıcılar bugünden itibaren Skype ile cep telefonu ve ev telefonlarını arayamayacak.
Skype bugün Hindistan'da alınan kararlar üzerine nedendir bilinmez ancak sadece yazılı ve sesli aramalara izin verecek. Skype uygulamasının son günlerin en popüler uygulamalarından olması ve ücretsiz konuşma ve ücretsiz görüşme desteği sunması oldukça sevilen özelliklerden bir tanesi. Bu ve buna benzer uygulamalar devletlerin telefon hizmetlerinden alınan gelirleri azalttığından dolayı maalesef devletler zaman zaman bu tür uygulamaları yasaklayabiliyorlar. Devletler uygulamaları yasaklamasına rağmen kullanıcılar her ne kadar alternatif programlar ve alternatif çözümler ile programları kullanabilseler 2014 yılında yani teknolojinin gelişimini en çok geliştirdiği yıllardan bir tanesinde bu gibi olayların yaşanması gerçekten üzücü.

Skype için ilerleyen günlerde yeni yeni açıklamalardan daha çok uygulamanın neden yasaklandığı ile ilgili yeni bir açıklama yapılması bekleniyor. Bakalım Skype yakın zaman içerisinde başka ülkelerde yasaklanabilir mi?

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda