haberler / HSBC banka bilgilerini çaldırdı

HSBC banka bilgilerini çaldırdı

13.11.2014 06:34:00

2.7 milyon kullanıcı bilgisini çaldırdı kullanıcıların güvenli ve güvende olduğu açıklandı

Günümüzde bankalar siber saldırı altında kalıyor ve sürekli olarak kullanıcılar bilgilerinin çalınmasından dolayı banka kartı kullanmamaya özen gösteriyor. Bugün gelen bilgilere göre HSBC bank bir siber saldırıya uğradı ve siber saldırı sonucu kullanıcı bilgilerini siber saldırıda hacker ve hackerlara verdi.

"Bankamız, yakın zamanda kredi kartları ve banka kartları sistemlerine yönelik bir siber saldırı tespit etmiş ve durdurmuştur. Olayla ilgili başlattığımız inceleme, BDDK ve ilgili diğer resmi kurumlarla ulusal ve uluslararası düzeyde işbirliği içerisinde devam etmektedir. Ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığı’na konuyla ilgili suç duyurusunda bulunulmuştur. Bankamızın kart operasyonları normal akışına uygun olarak sürmektedir.

Söz konusu olay neticesinde, yaklaşık 2.7 milyon müşterimize ait kart ve kartın bağlı bulunduğu hesap numarası, kart son kullanım tarihi ve kart sahibi ismine ulaşılmıştır. Müşterilerimize ait başka herhangi bir finansal veya kişisel bilgiye ulaşıldığına dair bir bulgu yoktur. Tüm işlemler için kontrol ve izleme düzeyleri artırılmış, ilave güvenlik önlemleri uygulamaya alınmıştır.

Müşteri bilgilerinin gizliliği ve güvenliği, en büyük önceliğimizdir. Tüm müşterilerimize Bankamız tarafından gerekli bilgilendirme yapılmış ve özür dilenmiştir. Müşterilerimiz açısından bu olaydan kaynaklanan herhangi bir finansal risk bulunmamaktadır. Müşterilerimiz, bankacılık işlemlerine güvenli bir şekilde devam edebilirler." Açıklaması yapan HSBC kullanıcıların güvende olduğunu açıkladı.


yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda