haberler / HTC Firması Akıllı Saat Projesini Gelen Talep azlığı ve kalitesinden dolayı Kaldırdı!

HTC Firması Akıllı Saat Projesini Gelen Talep azlığı ve kalitesinden dolayı Kaldırdı!

08.09.2014 20:25:21

Bu durum HTC sevenlerini bir hayli üzdü. Yeni bir çıkış yapması beklentisindeyiz.

HTC sevenleri üzecek bir haber ile karşınızdayız. Son derece göz alıcı ve akıllı saat bekleyenlerin beklentileri değişmiyordu. Akıllı saatlerinde normal saatlerden bir farkı olmadığı için çok fazla talep gelmedi. Peki bu HTC cephesinde neler değiştirdi. Akıllı saatler departmanında gelen değişikler HTC içinde bölünmeye başlasa da HTC artık akıllı saat üretmeyecek tasarlamayacaktır. Fakat son yıllarda yeni gelen tasarım mühendisleri bu projeye destek verselerdi yeni trendler HTC firmasından olacaktı. Yeni açılan ve son günlerde çoğu teknoloji makalesine konu olan IFA 2014 fuarında akıllı saatler ilgi görürken yeni çıkmış olan akıllı yüzüklerle adeta şahne şovu yapıldı.


Asus firmasından tutundan Motorola’ya kadar bütün firmalar popüler olmayan firmalarda dahil farklı farklı akıllı saatlerle kendi markalarını tanıttı. Bu fuarda akıllı saatlerin hepsi aynı tasarımda olduğu için sadece özellik tartışılmaktaydı. HTC firmasının yeni düzenlenmiş ve tasarlanmış olan saatler çok fazla ilgi gördü fakat özelliklerinden dolayı pek fazla satın alınma eylemi gerçekleşmedi. HTC One M8 ve HTC One modellerinin satılmaması piyasada ve borsada HTC’nin periyodunu düşürmektedir.


Bu yüzden HTC telefonlara yöneldiğinden akıllı saatler ve yüzük cihazlarından geri adım atmıştır. Bunun nedeni daha büyük firmalarından akıllı saatlerinden aldıkları için pek fazla HTC firması bu alana yönelmeyecektir.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda