haberler / Huawei Safir Ekranlı Telefon Çok Yakında Geliyor

Huawei Safir Ekranlı Telefon Çok Yakında Geliyor

20.08.2014 21:25:25

Huawei safir ekranlı telefonu kullanıcıları ile yakın zamanda buluşmaya hazırlanıyor!

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Android ve telefon dünyasında her gün bir yenilikle karşılaşmak mümkün. Akıllı telefonlar hem özellikleri hem de görünümleri ile kullanıcılarının öncelikle zevklerine hitap etmeye çalışıyor. Huawei Ascend P7 modeli etkileyici cam özelliği ile oldukça ilgi görüyordu. Fakat firma kendi amiral gemisinin safir ekranlı şık tasarımını kullanıcılarına sunmak için hazırlıklarına devam ediyor. Safir ekranlı telefonun haberi ise her zamanki gibi sürpriz gelişmelerin kaynağı Çin’li blog sitesi MyDrivers oluyor.


Sitenin belirttiği ilk açıklamalarda Huawei CEO’su Chengdong, gerçekleştirdiği bir röportaj esnasında safir ekranlı P7’yi meydana çıkarmış. Ayrıca dayanıklılığını kanıtlamak için de bıçakla gösteri yaparak kanıtlamış. MyDrivers açıklamalarında Ascend P7S’nin bu yıl içerisinde çıkarılarak kullanıcıların beğenisine sunulacağına değindi. Yeni safir ekranlı telefonun İphone 6 ile rekabette Huawei’ye fayda sağlayabileceği düşünülüyor.


Bazı analistler safir ekranlı telefon ile birlikte yaptığı açıklamalarda bu durumun telefon fiyatlarının yükselmesine neden olacağını belirtti. Ayrıca safir ekranlı telefon ile birlikte fiyatlarda yaşanacak yükselme sonucu da safir ekranı bulunmayan segment telefonlara ve bazı Çin üretimi telefonlara ilginin artacağı da beklenmektedir. Safir işleme sürecinin uzun ve maliyeti yüksek olması da önem taşıyor. Huawei safir ekranlı telefon bu yıl içerisinde kullanıcılara sunulacak. Elbette ki merakla beklenen telefonun da akıllı telefon tutkunları tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor. Fakat fiyatlar konusunda telefon tutkunları memnun kalır mı bilinmez. Nihayetinde bu durum sonucunda da bazı daha ucuz telefon üreten firmalara rağbet de artacaktır.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda