haberler / iCloud takviminizi Android’e nasıl senkronize edebilirsiniz?

iCloud takviminizi Android’e nasıl senkronize edebilirsiniz?

24.03.2014 22:17:37

Bir uygulama iCloud takviminizi Android ile senkronize edebilmenize olanak sağlıyor

Bugün satıştaki tüm Android cihazlar, iPhone’lara göre daha anlayışlılar. Android telefona her türlü kulaklık, şarj aleti gibi ürünleri rahatça bulabilirken, iOS cihazlara özel eşyalar bulmamız gerekiyor, bu eşyaları her riske karşı yanımızda taşımak zorundayız.

iPhone kullanıcıları genelde bu sebeplerden dolayı Android’e geçiyor. iPhone’da iCloud’a yüklenen verileri Android telefonda nasıl kullanabileceklerini araştırıyorlar. İşte bu verilerden bir tanesi da “Takvim”.

Marten Gajda adlı bir geliştiricinin yaptığı bir uygulama ile, iCloud’daki takviminizle kendinden yüklü Takvim uygulamanızı çift yönlü, yani iki taraftaki değişiklikler de iki tarafa gidecek şekilde senkronize ediliyor. Smoothsync for Cloud Calendar uygulaması ile, –Google Play Store linki yazı sonunda– bu işlem iCloud verilerinizi girmek kadar kolay. Ücretli bir uygulama, ama ödediğiniz ücrete değecek kadar iyi. Yani artık Google Calendar zorunlu bir şey değil.İlk defa açtığınızda sadece iCloud giriş bilgilerinizi girin, isteğinize göre takvimleri ayarlayın ve ayarlarınızı yapın. Otomatik senkronizasyon için (hem iCloud’a gidecekler için, hem de gelecekler için zaman ayarı yapabilirsiniz. Son sürümü ise iCloud hatırlatıcılarını destekliyor.
Uygulama sadece arka planda çalışıyor ve istediğinizde ayarları değiştirebilmeniz için menüde bir düğme oluşturuyor. Takvim uygulamanız ise normal çalışıyor. Etkinlik eklerken doğru takvimi seçmezseniz, etkinlikler iCloud’a senkronize olmayabilir.
$2.99 gibi bir fiyata iCloud takviminizi Android telefonunuza aktarabiliyor. İşini kesinlikle çok iyi yapıyor. Eğer takviminizi Apple’da korumak istiyorsanız tam size göre.

http://play.google.com/store/apps/details?id=org.dmfs.caldav.icloud [play.google.com]

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda