haberler / Instagram'dan işletmeler için özel profil

Instagram'dan işletmeler için özel profil

11.05.2016 09:55:23

Instagram'dan bir yenili daha, artık kurumsal firmalara özel profil arayüzleri oluşturabiliceksiniz işte detaylar.

Instagram’dan rakiplerinin bunca zaman tereddüt ettiği yenilik geldi. Sırf kurumsal firmalar için oluşturulan sosyal paylaşım platformlarından dolayı Facebook ve Twitter gibi büyük firmalar kurumsal firmalar için özel bir yenilik yapmıyordu. Instagram, duyurduğu haber ile artık kurumsal firmalara özel profil arayüzleri oluşturduklarını açıkladı. Bu sayede firma yetkilileri ile daha hızlı iletişim kurulabilmesi hedefleniyor. Böyle bir yenilik LinkedIn gibi sadece firmalara yönelik oluşturulmuş firmaları etkileyeceğe benziyor.

Instagram, getirdiği bu yenilik ile insanlar aradıkları her şeyi bir uygulamada bulabilecekler. Çünkü bu özellik sadece iletişim bilgilerini içermiyor. Takip etme butonunun sol tarafına yerleştirilen Contact (İletişim) butonu ile istenilen firmanın/kişinin iletişim bilgileri ve konum bilgileri görülebilecek. Kişi dedim çünkü bu sadece büyük firmaları kapsamıyor. Eğer bir psikoloksanız yeterli bilgileri girdikten sonra sizler de iletişim ve konum bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca konum öğrenme özelliği ile de kullanıcıların açıklama kısmına bunu yazmak yerine daha bilgilendiri şeyler yazmasına fırsat vermiş oluyor.

Açıkçası bu tarz yenilikler Facebook cephesinden bekleniyor. Nedeni ise neredeyse dünya da her dört insandan birinin Facebook kullanıyor olması. Başta da belirttiğimiz gibi, Instagram cesaret isteyen bir yeniliğe imza attı, hayırlı olsun diyelim.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda