haberler / Instagram Videolarında Büyük Yenilik!

Instagram Videolarında Büyük Yenilik!

14.05.2016 13:32:55

En yenilikçi ve kendini geliştirmeyi seven sosyal ağlardan birisi olan Instagram, geçtiğimiz günlerde kullanıcılarının çağrılarını dikkate alarak önemli bir yeniliğe imza attı.

Instagram, paylaşılan videoların 15 saniye sınırlandırılmasına son vererek artık video paylaşım sürelerinin 60 saniye olmasına karar verdi. 15 saniyenin kısalığından bir hayli şikayetçi olan Instagram kullanıcıları ise oldukça büyük mutluluk yaşadı.

Günümüzde hemen hemen tüm sosyal ağlarda video paylaşma imkanı bulabiliyoruz üstelik sırf video paylaşımı için sosyal ağlar dahi mevcut. Hal böyleyken tüm özellikleri bir arada barındırmak isteyen sosyal ağlar da mecbur olarak video koyma uygulamasını etkinleştirmek zorunda kaldı. Bunun olması birçok kişiyi sevindirmekle birlikte video süresinin kısa olması da bir o kadar kişiyi üzmüştü. Kullanıcılarını rakiplerine kaptırmak istemeyen şirketler bu sorunu farkederek hızlıca çözüme kavuşturdular.

Yapılan araştırmalarda videoların süresi uzatıldıktan sonra izlenme oranlarında da gözle görülür bir artış sağlandı. Şunu da belirtmekte fayda var, 60 saniyelik videolar şu an için sadece Android ve iOS platformlarında etkin hale getirildi.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda