haberler / İntel İşlemciler Açık Ara Önde

İntel İşlemciler Açık Ara Önde

18.01.2014 21:54:01

Bugüne kadar bilgisayar işlemcileri konusunda birçok marka üretim yaptı. Piyasaya baktığımızda da bunun böyle olduğunu görebiliyoruz. Ama İntel işlemcileri her zaman daha çok ilgi gördü ve işlemci konusunda İntel kendini kanıtlayarak diğer markaların önüne geçmeyi başardı. Böylece kaliteli olduğunu ve iyi bir ürün olduğunu tüm dünyaya göstermiş oldu. Çıkarmış olduğu yirmi beş İntel işlemci de piyasa da büyük yankı uyandırdı. Yapılan laboratuvar ölçümlerinde İntelin yirmi beş tane işlemcisine puanlar verilerek sıralamaya koyuldu. Çıkan haberler de İnteli yirmi beş canavar işlemcisi kapışıyor başlığı altında yayınlandı. Bu büyük markanın ürettiği ürünlerin rakip tanımaması ve hatta rakip olarak yine aynı markanın ürünleriyle yarışması aslında ne kadar büyük ve kaliteli işler yaptığını göstermektedir.

İşlemci konusunda kendisinden başka marka tanımayan İntel farkını yapılan ölçümlerle de ortaya koymuştur. İntelin bu büyük başarısı oldukça ses getirmiştir. Güçlü işlemciler üretmiş olan İntel kendisine rakip olanlara büyük bir fark atıp sıralamanın büyük bir bölümüne kendi işlemcilerini yerleştirmeyi başarmıştır. İşlemci üretme konusunda her zaman en iyiler arasında olduğu bilinen bu büyük marka en büyük rakibi olan AMD ile de arasını açmıştır. Yıllardır süren rekabetten sonra İntelin yirmi beş canavar işlemcisi ile aralarındaki fark oldukça büyümüştür.

İntelin bugüne kadar ürettiği işlemcilerin gücü ve kalitesi bilinmektedir. Bu sıralama ile de bir kez daha tescillenmiştir. Böylece her defasında kendini kanıtlamayı başaran İntel işlemcileri bir kere daha kendilerini göstermişlerdir. İşlemcilerin bu özellikleri sayesinde dünyada büyük ses getiren bu olay İntelin prestijini gün geçtikçe katlamaktadır. Böylece her defasında ben en iyiyim demekten çekinmeyen İntel bu söylediğini yapılan sıralama ve ölçümlerle bir kere daha dile getirmiştir. İntelin bu başarısında yıllardır güçlü işlemciler üreten bir marka olması ve her geçen gün olduğu yerden daha da yükseğe çıkma hedefi etkilidir. Bu hedefleri ile dünyanın en iyisi olmayı başarmış ve bunu devam ettirmek için her şeyi yapmıştır. İntelin işlemciler konusundaki bu başarısı herkes tarafından takdirle karşılanmakta ve daha iyilerinin de olacağı bilinmektedir.
yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda