haberler / iOS 8 iPhone şarj sürelerinde dengesizlik yarattı

iOS 8 iPhone şarj sürelerinde dengesizlik yarattı

19.09.2014 16:27:06

Apple'ın yeni işletim sistemi güncellemesi iOS 8 bataryayı derinden etkiledi.

Apple'ın yeni işletim sistemi olan Apple iOS 8 işletim sistemi güncellemesi içerisinde barındırdığı sorunlardan dolayı kullanıcıların tepkisine maruz kalmış sürekli olarak Apple'a hakaretler edilmişti.

Kullanıcılardan gelen bilgilerde iOS 8 işletim sisteminin iPhone ve iPad cihazları aşırı derece yavaşlattığı, klavye kullanımında tahminlerden dolayı klavyede donmalar ve takılmalar yaşandığı, şarj sürelerinin azaldığı açıklanmıştı. Ancak bugün gelen bilgilere göre Apple iOS 8 işletim sistemi güncellemesinin Apple cihazlar üzerinde farklı batarya süreleri verdiği öğrenildi. Apple cihazlar üzerinde yapılan testlere göre Apple iPhone 4S modeli batarya olarak daha uzun süre sunarken iPhone 5C ve iPhone 5 cihazlarının bataryayı düşürdüğü öğrenildi. ARS tarafından yapılan testlerde cihazların farklı farklı batarya süresi açıklandı. Ancak kullanıcılardan gelen bilgilerde cihazların daha az performans ve daha az batarya performansı sunduğu bildiriliyor. ARS yaptığı sonuçları internet üzerinde yayınladı. Bu sonuçlara göre iPhone 5S cihazları bataryada düşüş yaşarken iPod Touch bataryada yükseliş yaşıyor.

iPhone 4S için durum oldukça iyi görünse de cihazın performansında düşüş olduğundan dolayı bataryanın daha verimli kullanılacağı umuluyor. Sizlerde iOS 8 işletim sistemi güncellemesine sahipseniz ve cihazınızda batarya performansını arttırmak istiyorsanız yapmanız gereken bazı işlemler mevcut, örneğin cihazınızın şarjnı tamamen bitirin ve cihaz kapandıktan sonra şarja takın ve tamamen dolmasını bekleyin. Cihazınızın parlaklığını düşürün ve bağlantı özelliklerini tamamen kapatın. İnternet kullanmak istediğinizde bağlantıları açın kullanmadığınız zamanlarda cihazınızı uyku moduna alın.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda