haberler / iOS ve Android için BlackBerry Messenger yayınlandı!

iOS ve Android için BlackBerry Messenger yayınlandı!

18.11.2013 23:19:51

Dünyanın en bilinen telefon markalarından bir tanesi olan ve uzun bir süre boyunca efsane telefon olarak bilinen BlackBerry telefon dünyasına çeşitli katkıları yapmaya devam ediyor. Blackberry sadece kendi telefonlarını üretmekle kalmıyor telefon dünyasına yeni uygulamalar kazandırarak insanlara faydalı işler yapmaya çalışıyor. Akıllı telefonların ilk üreticilerinden bir tanesi olan ve efsane telefonlar üreten firman dünya üzerinde çok beğenilen BlackBerry Messenger uygulamasını Androidler için yayınlama kararı aldıktan sonra bu konuda gelişmelere başladığını dünyaya duyurmuştu ve nihayet beklenen o an geldi BlackBerry Messenger Android işletim sistemine sahip olan telefonlar için ortaya çıktı.

Uzun süren bekleyişin ardından, anlık mesajlaşma ve güvenlik denildiğinde ilk akla gelen üreticilerden bir tanesi olan BlackBerry’nin ünlü uygulaması BlackBerry Messenger, İOS ve Android işletim sisteminde de çalışacak uygulaması yayınlandı. Bulunan bu çözüm yolu ile artık İos, Android ve BB kullanıcılarım BlackBerry Messenger üzerinden anlık olarak mesajlaşmaya başlayacaklar.

BlackBerry’nin internet adresinden yapılan açıklamalarda uygulamaya gösterilen ilginin olağanüstü duruma geldiğini ve bu durumun BlackBerry için son derece şaşırtıcı boyutlara ulaştığının altını çizerken, Geçen ay deneme amaçlı Google Play’e koyulan uygulamanın 1 ay geçmeden 1 milyon kullanıcı tarafından indirilmesi karşısında çok şaşırdıklarını sözlerine eklediler. Şu anda 1 Milyon kişi tarafından kullanılmakta olan uygulamanın tek bir mağazada çok kısa süre kalıp ardından kaldırılmasına rağmen 1 milyon Android ve İos işletim sistemine sahip olan kullanıcının uygulamayı indirdiğini söylediler. Buna karşılık uygulama kaldırıldıktan sonra tam 6 Milyon kullanıcının ise bir form göndererek uygulamanın tekrar aktif hale getirilmesini istediklerini duyuran Blackberry, sucularında yaşanacak yoğunluklara karşı önlemlerini almaya başladı. Sunucu ayarları yapıldıktan sonra uygulamanın tekrar aktif hale getirileceğini duyuran BlackBerry, uygulamanın kullanılmaya başlaması için cep telefonuna uygulamayı yüklemek yetmeyecek. Aynı zamanda sıranın da size gelmesini bekleyeceksiniz.

Son derece fazla beğenilen uygulamanın tekrar aktif hale getirilmesinin ardından BlackBerry Messenger ne kadar etkili olabileceği veya aynı anda kaç kullanıcı tarafından kullanılacağı merak konusu okluyor.
yazar mihrace

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda