haberler / iPhone 5 Güç Butonundaki Sıkıntı Evrensel

iPhone 5 Güç Butonundaki Sıkıntı Evrensel

10.12.2013 16:35:09

Siz bir iphone 5 kullanıcısı mısınız? Eğer siz bir iphone 5 kullanıcısıysanız ve cihazınızdaki üst düğmesini butonuna basıp yani güç butonuna basıp hiçbir şey olmuyorsa, siz yalnız değilsiniz.
Blorge teknoloji sitesinin yaptığı anket araştırmalarına göre, iphone 5’lerdeki Güç Butonunun tüm Dünya genelinde bir sorun olduğunu belirledi. Peki sorun ne?
Güç düğmesi, bir veya birkaç nedenlerden dolayı çalışmayan sensörünün sorunu halen bitirilemedi. Bu sorunun telefon kullanıcılarından kaynaklanan bir sorun olmadığı ve iphone 5’lerin yapımında imalat hatası olduğu anlaşıldı. Bir Apple Store Mağazası’na gidip o iphone 5 cep telefonunu yeni bir İphone 5 cep telefonuyla değiştirmekten başka yapacak bir şey kalmıyor. Araştırmalara göre, iphone 5’lerdeki Güç Düğmesindeki bu sıkıntı üretilen iphone 5’lerin %5’lik kısmında yer alıyor.

Sorunun çoğu forumlarda konuşulup ve belgelenirken, Apple'ın kendi müşteri hizmetleri forumunda sorunla ilgili hiçbir şeye değinilmediği merak konusu olmuştur.
Apple’dan yapılan açıklamaya göre, iphone 5’lerde Güç Düğmesi ile ilgili sıkıntı yaşayan müşterilerine eğer ürün garantisi bitmemiş ise Apple Store Mağazaları’nda yeni bir iphone 5’le değiştirilebileceğini açıklanırken, garanti geçmiş ürünün yeni bir iphone 5 ile değiştirilmesinin mümkün olunmadığı açıklandı.
Konu ile ilgili farklı bir açıklama yapan Apple yetkilileri, garantisi süresi dolmayan iphone 5 ürününün para iadesi yapılamayacağını, sadece aynı ürünün sıfırını (yeni iphone 5) vereceklerini, ayrıca müşterilerin ister siyah iphone 5’le, ister beyaz iphone 5’le farklı renkte ürün seçebileklerini ifade etti.

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda