haberler / İphone 5 Kullanıyorsanız Müjde!

İphone 5 Kullanıyorsanız Müjde!

24.08.2014 21:33:18

Apple İphone 5 kullanıcılarının kısa ömürlü pil sorununa değişim projesi başlattı..

Apple İphone 5 sahiplerinin pil sorununu ortadan kaldıracak bir çözüme imza atıyor. Apple tarafından başlatılan yeni bir projede 2012 Eylül ve 2013 Ocak tarihleri arasında alınan İphone 5 telefonlar için değişim programı başlattı. Başlatılan değişim programında bazı belirli seri numaraları dikkate alınacak. Birçok İphone 5 kullanıcısının ortak problemi olan pil sorununu çözüme kavuşturmak amacıyla başlatılan projede kısa pil ömrü olan İphone 5 pilleri yenileri ile değiştirilecek. Dün başlatılan çalışmalarda Apple İphone 5 kullanıcıları için telefonunun pilinin değiştirilip değiştirilmeyeceğini kontrol edebilecekleri seri numaralarına ait bir sayfa kurdu.


Sizde İphone 5 kullanıyorsanız ve pilinin kısa sürede tükenmesinden şikayetçiyseniz Apple tarafından hazırlanan sayfadan seri numarasını tarattırarak değişim kampanyasından faydalanma fırsatı elde edebilirsiniz. Değişimden faydalanma şansı bulduysanız iş bu kadarla da bitmiyor. Pil değişimi gerçekleştiren İphone 5 telefon sahipleri garanti kapsamı dahilinde 79 Dolar KDV ücreti ödeyecek. Ayrıca telefonunuzu değişime tabi tutmadan önce tüm verilerinizi de yedeklemeniz gerekmektedir.


Apple tarafından İphone 5 telefon kullanıcıları için gerçekleştirilen proje şu anda Birleşik Devletleri ve Çin için uygulanıyor. Apple uygulamayı 29 Ağustos 2014 itibari ile daha fazla ülkeye de sunacağını belirtti. Sizde İphone 5 sahibiyseniz 75 Dolar ödeyerek telefonunuzun pil ömrünü uzatabilirsiniz. Yeni projenin kullanıcılara ne denli faydalı olacağı bilinmez. Fakat Apple’in akıllı telefon kullanıcılarının problemlerini çözüme kavuşturma çabası dikkatlerden kaçmıyor.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda