haberler / iPhone 5S'in Türkiye Çıkış Tarihi ve iPhone 6 Dedikoduları

iPhone 5S'in Türkiye Çıkış Tarihi ve iPhone 6 Dedikoduları

28.10.2013 07:40:44

İPhone, dünyanın hiç şüphesiz ki lider elektronik eşya üreticilerinden. İşte o dedikodular

İPhone, dünyanın hiç şüphesiz ki lider elektronik eşya üreticilerinden. Daha doğrusu teknolojik aletler üreticilerinden demek daha doğru olacak. Malumunuz dünya üzerinde çıkan bir telefonun ülkemize gelmesi ve satışa sunulması yaklaşık olarak 1 yılı buluyor hele bu marka İPhon’sa yeni modeli çıkmadan eski modelinin ülkemize gelmesi bir hayal gibi görünüyor. İPhone 6 yakında çıkacakken İPhone 5’in ise önümüzdeki ay ülkemiz sınırları içerisinde satışa sunulması bekleniyor. İşte İPhone 6 dedikoduları;


1. Materyal

Dedikodulara bakılacak olursa, yeni İPhone’nun metal olması beklenmekte. İPhone 5’de de bulunan cam kabuk isse yerini bir metal aksama bırakabilir. Bu şekilde Apple, yeniden bir metal aksamla telefon üretmeye adım atmış olacak. Uzun süredir kullanıcıların İPhone 6 dan beklentilerinin metal aksam olduğunu da biliyoruz. Bu nedenle merakla bekleyeceğiz.


2. Tasarım

Daha önceli İPhone’larda bulunmakta olan yuvarlak kenarlı ve köşeli konsept bu telefonda da kendini gösterecek ve bu yuvarlak aksama geri dönülecek.. Mevcut ürünlerin tasarımına bakarak İPhone 6’nın da aynı şekilde üretilmesi beklenmekte.


3. Ekran

En çok tartışılan dedikodulardan bir tanesi de yeni cihazda daha büyük bir ekranın kullanılacağı. Rakiplerine bakıldığında en az 5 inçlik bir ekran kullanıldığını gördüğümüz akıllı telefonlarda Apple’dan da bu şekilde bir hamle gelmesi hiç de şaşırtıcı olmayacak. Çözülürlüğün de artacağını düşünüyoruz ancak mevcut 5S cihazındaki çözünürlüğün hat safhada olduğunu düşündüğümüzde zaten en üst seviyelerde olan çözünürlüğün değişmesi biraz uzak ihtimal olacak. Ayrıca telefonda 3D özelliğinin de olması beklenen bir diğer özellik.


4. Kontroller

Çok büyük ihtimallerle HOME düğmesi artık İPhone ekranlarına veda edecek. Ön cephenin tamamen ekran haline getirilmesi çok büyük bir ihtimal olarak göze çarpmakta.


5. Kamera

Mevcut İPhone’de bulunmakta olan kameranın mega piksellerinin daha da büyütülmesi amaçlanıyor. 10 mega piksellik bir kameranın çözünürlükle birlikte gelmesi bekleniyor ayrıca kameranın 1080p çözünürlüğünü de desteklemesi muhtemel ihtimallerden.


6. Performans

Apple IPad cihazlarında ne yaptı ise aynı şekli bu cihazlara da uygulayarak performansını artırabilir. Muhtemelen işlemcinin hızı artırılacak.

yazar mihrace

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda