haberler / İphone 6 Fiyatları Açıklanıyor mu?

İphone 6 Fiyatları Açıklanıyor mu?

29.08.2014 17:14:37

Günlerdir sosyal medyada çok konuşulan Apple firmasının yeni telefonu İphone 6 fiyatları hakkında bu gün itibariyle gelişmeler yaşanıyor.

Apple firmasından gelen açıklamada İphone 6’nın 9 Eylül’de tanıtıma sunulacağı kesin olarak açıklandı. Bunun üzerine ise İtalya’da bir GSM operatörü bayisi vitrininde 4.7 inç ve 5.5 inç özelliklerine sahip İphone 6 modellerini hem görüntülendi hem de ürünler için fiyat açıklaması belirtti. Bayi tarafından vitrinde yayınlanan görsellerde yeni telefona ait fiyat açıklamaları şöyle;

  • 4.7 inç İphone 6: 750€
  • 5.5 inç İphone 6: 950€

GSM operatörünün vitrininde yer alan fiyatların doğru olup olmadığı hakkında kesin bilgi veremeyiz. Fakat fiyatlar mantıksal görünmüyor. Çünkü İphone 5S modeller Fransa’da 711€, Almanya’da 699€ ve İngiltere’de ise 692€’dan satışa sunulurken bayi tarafından fiyatlar arasında pek uyumlu olacağı gözlemlenmiyor. 100€ ve 200€ gibi bir artış planlanan fiyatlara göre İphone 6’nın İphone 5S’in şu anki fiyatlardan satılacağını kestirmek mümkün oluyor. Bu pek de olabilecek bir durum değil.

9 Eylül’de tanıtımı kesin olarak gerçekleştirecek olan Apple firmasından fiyatlar konusunda kesin bilgi sağlanmadan bilgi vermek doğru değil. Fakat görünen o ki bayiler telefon daha tanıtıma bile çıkmadan pazarlama niyetindeler. İphone 6 yeni telefonun ilgiyle beklenişi halen devam ediyor. Telefona ait görüntüler üzerinden bazı özelliklerine ulaşılsa da telefon hakkında ve fiyatları hakkında en net bilgi 9 Eylül’de düzenlenecek toplantıda Apple firmasından gelecek açıklamalardan sağlanacak.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda