haberler / iPhone 7 Su Testi

iPhone 7 Su Testi

12.12.2016 01:09:31

iPhone 7 İçin Su Testi ve Sonuçları

Bir iPhone 7 Cep Telefonuna sahipseniz, yakınınızda birisinin yemek yerken ya da her hangi bir sebepden su dökmesi durumundan endişelenmenize gerek kalmayacak. Apple firmasına ait en yeni Cep Telefonu sürümü iPhone 7 artık su geçirmez. Apple iPhone 6S için su ile temas noktasında dayanabileceği raporları vardı fakat Apple tarafından resmi olarak onaylanmadı.

iPhone için büyük bir gelişim olsa da, havuz ya da deniz e girip yüzmek için alıp denize girmeniz anlamına gelmez. Apple'ın web sitesinde yayınlanan sayfasında, sıvı ile oluşan hasarların garantiye dahil olmadığı açıkça belirtilmektedir. https://support.apple.com/tr-tr/HT204104 [support.apple.com]

IP67 değerlendirmesine istinaden, iPhone 7 maksimum 30 dakika sürede 1 metre suda kalabilir, ancak bu durum esnasında oluşacak herhangi bir şey telefona kalıcı hasar verebilir.


1 metre (3.3 ft) su 30 dakika boyunca iPhone 7 Su Testi

Test 1 metrelik havuz içinde klorlu su ortamında gerçekleşti. IP67 değerlendermesi, saf su içinde kalması gerektiğini belirtiyor, bu nedenle yapılan testten biraz ayrılmış olunuyor.

iPhone 7 su içine bırakıldaktan sonra 30 dakika boyunca kronemetre üzerinden takip edildi. Telefonu sudan çektikten hemen sonra, hoparlörlerin boğuk geldiği dikkat çekiyor. Bu yüzden bir havlu ile kurutuldu ve tekrar test etmeden önce yaklaşık 15 dakika bekletildi.

IPhone'unuz bu kadar suya maruz kalırsa, Apple, tüylenmeten bir bezle kurulanması gerektiğini ve tekrar şarz etmeden önce en az 5 saat geçmesini önerir.

Kurutma işlemi bittikten sonra ekran ve tuşlar sorunsuzdu fakat hapörler düzelmedi. Kurutma işlemi süreci yetersiz kalmış olabilir.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda