haberler / iPhone kullanıcılarının %50'si iOS 8 kullanıyor

iPhone kullanıcılarının %50'si iOS 8 kullanıyor

24.09.2014 01:43:16

Apple'ın yeni işletim sistemi sürümü iOS 8 %50 kullanım oranına sahip

Apple'ın yeni işletim sistemi sürümü olan Apple iOS 8 güncellemesi kullanıcılar tarafından sürekli olarak eleştirilse de kullanıcılar iOS 8 işletim sistemine geçmek istiyor. Apple tarafından üretildikten sonra iPhone 4 cihazlarına destek kesildikten sonra büyük bir çoğunluk kullanıcı olmasına rağmen kullanıcılara sunulmayan güncelleme şuan bile oldukça fazla kullanıma sahip. Apple iOS 7 işletim sisteminde yaşanan sorunlardan dolayı kullanıcıların iOS 7 işletim sistemine güncelleme yapmak kullanıcılar tarafından tercih edilmemişti.


Bugün gelen bilgilerde ise Apple iOS 8 güncellemesine geçişlerin %50 gibi bir oranı bulduğu, Apple iPhone kullanıcılarının yarısının iOS 8 işletim sistemi kullanmaya başladığı açıklandı.
İPad kullanıcılarının yüzde 46’sı iOS 8’e geçti. Bakalım Apple iOS 8 işletim sistemi güncellemesi kullanıcılar tarafından kısa süre içerisinde bu kadar güncellenmesi ve kısa süre içerisinde güncellemenin yayınlanması iOS 8 işletim sistemi merakı kullanıcıları cihazları güncelleme yapmaları için adeta zorladı diyebiliriz.

Dilerseniz sizlerde iPhone cihazlarınızı iOS 8 güncellemesine güncelleyebilirsiniz. iOS 8 işletim sistemine güncelleyebileceğiniz cihazlar iPhone 4S ve üzeri cihazlardır.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda