haberler / iPhone'lara ve Android’lere BBM geliyor!

iPhone'lara ve Android’lere BBM geliyor!

09.12.2013 16:50:51

iPhone'lara ve Android’lere BBM geliyor!


Research in Motion kendi BBM mesajlaşma servisi bu hafta sonu iOS ve Android cihazlar üzerinde piyasaya sunulacağı açıklanmıştır.


BlackBerry telefonlar işletmeler için popüler bir seçenek (büyük ölçüde güvenli e-posta hizmeti ve fiziksel klavyeler sayesinde) gibi bir üne sahip olurken, mesajlaşma aracı genç kullanıcıları arasında popüler. Bu herhangi bir metin mesajı sınırlarına doğru sayılmaz, yani veri ağı üzerinden iletir. Ayrıca, grup mesajlaşma için bazı faydalı araçlara sahiptir (kamu düzenini koordine bağlantılı sonra olumsuz bir tanıtım vardı.)


Daha önce bir BlackBerry sadece aracı olarak bir satış noktası olmuştur derken, BBM İcra Kurulu Başkanı Andrew Bocking şimdi olduğu bir basın açıklamasında belirtti gibi "baskın bir mobil anında mesajlaşma platformu" olarak nitelendirmiştir. Bu nedenle şirket şimdi en akıllı telefonlar için hizmet verirken, görünüşte artık iPhone veya Android’e sahip mesajlaşmalarda arkadaşları tutmak olabilir.


BBM uygulaması Cumartesi Android 4.x (Ice Cream Sandwich veya Jelly Bean) için ve iPhone Pazar iOS 6 ya da 7 çalışan için geçerli olacak. BlackBerry kullanıcısının olduğu gibi kullanıcıların, onların gerçek telefon numaranızı vermek zorunda değilsiniz, yani mesajlaşma için onların iletişim bilgileri gibi hizmet veren bir birey PIN alacak.
Uygulama ve servis ücretsiz olacak ve böylece diğer platformlara genişleme BlackBerry doğrudan herhangi bir gelir getirmez .


Şimdi iOS ve Android uygulamaları yalnızca metin, ses ve resim mesajlaşma sağlayacaktır. Video aramaları, daha sonra BlackBerry telefonlar mevcut, daha sonra yeni uygulamalar eklenebilir. Mümkün RIM kullanıcıların etkili bir sosyal ağ aracı oluşturarak, tüm BBM kişiler tarafından görülen tek bir güncelleme sonrası sağlayan bir "Update" özelliği hakkında daha fazla önem verecektir da bulunuyor.


Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda