haberler / İphone Yazılımlarını Otomobillere Taşıyacak

İphone Yazılımlarını Otomobillere Taşıyacak

11.08.2014 18:39:09

Apple yazılımlarını otomobillere yüklemeyi düşünüyor.

Bu da birçok otomobil kullanıcısını heyecanlandırıyor. Apple markası yaptı her yenilikle teknoloji gündemine oturmayı başarıyor.


Şimdilerde konuşulan ve üzerine bir çok yorum yapılan konu ise Apple markasının otomobillere yapacağı değişiklik. Car Play sistemi ile telefon ekranımızı otomobilimize yansıtıp buradan kolay bir şekilde işlerimizi halledebileceğiz. Müziklerimizi arabamızdan dinleyebilecek, mesajlarımızı yolda giderken kontrol edebileceğiz. Ama tabii ki bu sistem her araçta olmayacak. Belli olan araba markalarında uygulamayı düşünen Apple markası bir yeniliğe daha imza atmaya hazırlanıyor.

Apple bu sistem sayesinde bir bakımdan otomobil dünyasında da kendini tanıtmış olacak. Sürürcüler trafikte telefon akranına bakıp risk almak yerine gözünün önündeki araba ekranından işlerini halledebilecek. İstediği müzikleri telefonundan arabaya geçiş olan bu sistemle araba ortamında dinleyebilecek, bu hem daha kaliteli bir ses çıkışını sağlayacak hem de müzik açma konusunda zaman kaybettirmeyecek. Apple telefon markası yaptığı bütün yeniliklerle kullanıcılarının gözüne girmiş, kendisini kanıtlamış bir markadır. Otomobil sektöründe yapacağı bu yenilik birçok kişiyi heyecanlandırırken hem de markaya olan güvenden dolayı bir iç rahatlığı söz konusudur. Apple markasının otomobillere getireceği yenilik şimdiden çok konuşuluyor. Bu sistem sayesinde sürücüler güvenli bir yolculuk yapmış olacak, yolculuk sırasında telefona bakmalarına gerek kalmayacak.

yazar mihrace

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda