haberler / iPhone’un Pil Ömrünü Uzatmanın Yolu

iPhone’un Pil Ömrünü Uzatmanın Yolu

08.03.2014 20:18:26

Apple‘ın piyasaya sürmüş olduğu ve global piyasada herkezin sahip olmak istediği İPhone ürünlerini kimse elinden düşürmek istemez.

Hal böyle olunca pil ömrü yetersiz kalacaltır. Bu yazımızın devamında iPhone cihazlar için Pil Ömrünü Uzatmanın 10 Yolunu paylaşacağız.

WI-FI VE BLUETOOTH’U KAPATIN
Wi-Fi ve Bluetooth donanım ile yazılımın devamlı etkileşim sağlamasından pil ömrünü kısaltır.

LOKASYON SERVİSLERİYLE VEDALAŞIN
Ayarların içindeki gizlilik menüsünde lokasyon servisleri mevcut. Bu servisi kullanmasına izin verdiğiniz birçok uygulama olduğunu fark edeceksiniz. Gereksiz olanları kapatın.

OTOMATİK SAAT DİLİMİNE SON
Hazır konum servisleri menüsündeyken sayfanın en altına inip Sistem Servisleri’ne tıklayın. Pil düşmanı Otomatik Saat Dilimi ayarlama seçeneğini kapatın. Hazır elinizi sürmüşken Konum tabanlı iAd’ler ile Tanılar ve Kullanım’ı da iptal edin gitsin.

OTOMATİK VERİ ALMAYIN
Yeni e-postaların gelip gelmediğini iPhone sürekli otomatik olarak kontrol edebilir. Ancak bu pil yiyen bir lüks. Eğer pil ömrü konusunda hassas bir kişilik iseniz bu ayarı manuel hale getirin. (Ayarların içinde “Mail, Kişiler, Takvimler”e girdiğinizde kime sorsanız gösterir) Push bildirimler için de her uygulamaya özel olarak kapatma yapabilirsiniz.

PARLAKLIĞI KISIN
Otomatik parlaklık ayarını açmalısınız. Ancak bunu yaparken parlaklığı olabildiğince düşürün. Ekran size karanlık gelse de bunu yapın. Unutmayın, en karanlık ekran pili biten bir iPhone’un ekranıdır.

SİRİ İLE VEDALAŞIN
Siri ne yazık ki Türkçe’yi desteklemiyor. Siri’ye hiç soru sormuyorsanız, ayarlar ekranından onu gönül rahatlığıyla kapatabilirsiniz.

EKRAN KENDİNİ KİLİTLEMELİ
Ekranın belli süre içinde kendini kilitleyip ekranı kararttığından emin olun. Süreyi ne kadar kısalırsa, pil o kadar uzun ömürlü olur.

AĞ AYARLARINI SIFIRLAYIN
Genel/Sıfırla /Ağ Ayarlarını Sıfırla yolunu takip ederek sonuca ulaşabilirsiniz. Telefonunuz yeniden başlayacak. Hiçbir veriniz kaybolmayacak ancak cihazınız kayıtlı tüm kablosuz ağ şifrelerini unutacak.

ŞARKI EQUALIZER’INA SON
Ayarlar/Müzik’in altındaki bu ayarı kapatın.

REKLAM TAKİBİNİ SINIRLAYIN
Ayarlar/Genel/Hakkında/Reklam rotasında ilerleyin. Buradaki Reklam Takibini Sınırla seçeneğini açmanız gerekiyor. Böylece reklam servislerinin gün içinde sürekli sizin konumunuzu takip etme çabalarını sınırlamış olacaksınız.
yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda