haberler / Jailbreak Nedir? Nasıl Yapılır?

Jailbreak Nedir? Nasıl Yapılır?

24.02.2014 10:30:20

Yeni Sürümde Jailbreak İşlemi olur mu sorularına yazımızda kolaylıkla cevap bulabilirsiniz.

OS işletim sistemine sahip olan kişiler için belkide yeni tanışacakları bir şey olabilir jailbreak veya Apple dünyasıyla yeni tanışmış olabilirsiniz. Biz de bu durumda olan kullanıcılarımızı düşünerek jailbreak hakkında bir rehber hazırladık. Bu şekilde jailbreak hakkında geniş bir bilginiz olacaktır.


Jailbreak Nedir?

Jailbreak demek, IOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda bulunan bazı açıkları kullanarak cihazı hack yapmak demektir. Jailbreak yaparak Apple’ın desteklenmediği pek çok uygulama ve tweaki akıllı cihazlara kurabiliyor. Böylece cihazlarınızı çok daha kullanışlı bir hale getirebiliyorsunuz.


Jailbreak İşlemi Cihazı Garanti Dışı Bırakabilir mi?

Yapılan jailbreak esnasında oluşabilecek sorunlarda eğer cihazınızı açamazsanız akıllı cihazınız maalesef ki garanti dışı kalmaktadır. Fakat, jailbreak yaptıktan sonra eğer dilerseniz cihazınızı tekrar fabrika ayarlarına döndürerek tekrar garanti kapsamına alabilirsiniz. Ancak jailbreak yapılmış cihazlar o haliyle garanti kapsamı dışındadır.


Jailbreak Gerekli mi?

Eğer akıllı cihazınızı daha işlevsel olarak kullanmak ve Apple’ın onay vermediği pek çok uygulamayı ve tweak’ i cihazınıza yüklemek istiyorsanız Jailbreak gereklidir. Ancak, cihazınızı orjinal haliyle kullanmak istiyorsanız ve Apple’ın onaylamadığı hiçbir uygulamayı yüklemem diyorsanız jailbreak işlemi sizin için gereksizdir.


Nasıl Jailbreak Yapabilirim?

Cihazınızı jailbreak yapmanız için gerekli bazı programlar bulunmaktadır. Bu programlar vasıtasıyla cihazlarınızı kolayca jailbreak yapabilirsiniz. Eğer, sitemizde size verdiğimiz yöntemleri kullanırsanız jailbreak işlemi oldukça basittir.


Her Yeni Sürümde Jailbreak İşlemi Olur mu?

Bununla ilgili belli bir süre beklediğiniz zaman jailbreak üstadlarının çıkardığı sürümler sayesinde her yeni iOS sürümü için jailbreak işlemi mümkündür. Ancak, en son sürüme jailbreak işlemi yapılabilmesi için genellikle Apple’ın bir üst sürümü beklenmekte.

Yukarıdaki bilgileri ve uyarılarımızı okuduysanız ve devam etmek istiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda