haberler / Kurban bayramı mesajlarına dikkat edin

Kurban bayramı mesajlarına dikkat edin

05.10.2014 06:13:58

Günümüzde sürekli olarak bilgisayarlarımız dahil telefonlarımızdan da internete giriyor, mesajlaşıyor ve kutlama mesajlarına ilgi gösteriyoruz.

Ancak özel günlerde hackerlar tarafından gelen mesajlar hem kişisel güvenliğimizi hem akıllı telefonlarımızı tehdit ediyor. Bugün açıklanan bilgilere göre hackerların bayram mesajları ile akıllı telefon kullanıcılarını tehdit ettiği açıklandı. Android işletim sistemine sahip cihazlardan sürekli olarak spam mesajları atan hackerlar bu mesajlar sayesinde kullanıcıların açıklarını yakalıyor ve kredi kartı ve kredi kartı benzeri bilgilerini istiyorlar. Günümüzde bu tür olaylar hackerlar tarafından bayram mesajlarıyla sürekli olarak yapılsa da hackerların bu bayram bayram mesajlarında farklı farklı yeni yöntemler kullandığı açıklandı. Android işletim sistemine sahip cihazların daha açık olduğundan daha açık cihazların hackerlar tarafından kullanıldığı bu cihazlar dahil olmak üzere araba kazandınız gibi mesajlara inanılmaması gerektiği açıklandı.

Android cihazlar dışında diğer telefon ve telefon modellerinin de hackerlar tarafından kurban bayramı mesajlarıyla hacklenebildiğini açıklayan uzmanlar kurban bayramı mesajlarına araba kazandınız, ev kazandınız, ev kazandınız sizi arayacağız, sizi arayacağız, akıllı cep telefonu kazandınız mesajlarına cevap verilmemesi gerektiğini açıkladı. Bakalım kurban bayramı mesajları devam edecek mi? Sizler bu konu ve konular hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda