haberler / Lenovo Girişimciler İçin Büyük Oynuyor!

Lenovo Girişimciler İçin Büyük Oynuyor!

15.05.2016 22:41:10

2010 yılında girişimcilere yatırım yapmak istediğini belirten ve sözünün arkasında durarak girişimciler için 100 milyon dolarlık fonu bugün tam beş kat arttırarak 500 milyon dolara çıkartan Lenovo yaptığı açıklamada tıpkı ilk fonunda olduğu gibi bunda da potansiyel olarak tanımladığı girişimlere yatırım yapacak.

6 yıl önce açıkladığı fon ile Face++, Nok Nok Labs, iDreamsky ve daha 40’tan fazla şirkete yatırım yaparak yeni açıkladığı fon ile şirketin sinerjisine uyan aynı zamanda bulut bilişimi, robotik ve yapay zeka ürünleri üzerinde yoğunlaşan firmalara başta olmak üzere yatırımlarına devam edecek. Belirtmek fayda var ki, Çin merkezli şirket, yaptığı yatırımlarda veya şirket üzerinde gerçekleşen hiçbir faaliyette ülke veya millet ayrımı yapmıyor.

Girişime rakiplerinden çok daha fazla önem veren Lenovo’nun kendi içinde de inkübasyon merkezi bulunuyor ve bunu özerk hale getirerek kendi girişimcisini çıkarmak istiyor. Öyle ki Lenovo, kendi çalışanlarının özerk olarak şirket kurmalarını diğer firmalardan yatırım almalarını ve bunu Lenovo ile birleştirmelerini istiyor. Henüz Türkiye’den bir firmaya yatırım yapmayan Lenovo’nun ileri yıllardaki planlarında var mıyız göreceğiz..

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda