haberler / LG Plazma Üretimini Durduracak mı?

LG Plazma Üretimini Durduracak mı?

30.08.2014 14:06:22

Panasonic ve Samsung firmasının ardından LG'nin de Plazma TV üretimini durduracağı konuşulmaya başlandı.


Plazma TV üretimi son dönemde dev teknoloji firmaları tarafından durdurulmaya devam ediyor. Panasonic ve Samsung firmalarının üretimini durdurduğu Plazma TV’ler için LG tarafından da üretimden kaldırılacağı konusunda sızıntılar var. Plazma TV her geçen gün popülerliğini kaybediyor. Panasonic ve Samsung firmaları Kasım ayı içerisinde Plazma TV üretimine son verecekleri hakkında açıklama yapmıştı. Fakat şimdi ise LG’nin aynı kararı alması gündeme atılıyor. Güney Kore merkezli teknoloji firmasının plazma tv üretimini durduracağı yönündeki iddialar sosyal medyada hızla yayılmaya başladı.


Korea Times LG firmasının çok kısa bir süre içerisinde Plazma TV üretimini durduracağına inanıyor. Bununla birlikte firmanın son dönemlerde 4K Ultra HD ve kavisli OLED TV üretimine odaklanması da iddiaları doğrular nitelikte. Birçok teknoloji şirketi ilerleyen günlerde Plazma TV’lerin tarih olacağına inanıyor. Teknolojide yaşanan hızlı gelişmeler neticesinde her geçen gün bir ürünün daha üst modelini görürken TV üretiminde de gelişimlerin yaşanması ve bazı modellerin üretiminin son bulması gayet doğal.


LG firmasının henüz durumla ilgili kesin bir açıklaması yok. Fakat güçlü kaynaklardan alınan bilgilere göre firmanın konu ile alakalı kısa bir süre içerisinde açıklama yapması bekleniyor. İddiaların doğru çıkması neticesinde ise Plazma TV üreten tek firma olarak Çinli Changhong kalacağa benziyor. LG Plazma TV üretimi hakkında kesin ve net bilgileri firmadan almak için ilerleyen günleri beklemek gerekiyor.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda