haberler / LG V10 Özellikleri

LG V10 Özellikleri

18.05.2016 12:11:31

LG V10 Özellikleri sağlam, çıkarılabilir şarz, eşsiz bir ikinci ekran ve mükemmel bir kamera sunuyor.

LG V10 ARTILARI

Fantastik kamera.Çikarılabilir batarya ve genişletilebilir hafıza.İkinci ekranın potansiyeli var.Sağlam yapı.


LG V10 EKSİLERİ

Sıradan batarya ömrü.Eski işlemci.Ağır kaldırılamayan yazılım ve Uİ katmanı.


SONUÇ

Sağlam LG V10 kendini diğer telefonlardan çıkarılabilir batarya eşsiz ekran ve muhteşem bir kamera ile ayırıyor.Yalnızca AT&T telefonu bloatware(telefonla gelen kaldırılamayan yazılım)ile doldurmasaydı çok daha iyi olurdu.


LG V10 DİZAYN VE ÖZELLİKLERİ

Amazon'da 520 dolar olan V10'un boyutları 6.28, 3.12, 0.34 ve ağırlığı da 6.77 ons ki bu rakamlar telefonun ne kadar büyük olduğnu gösteriyor.Boyutları neredeyse İPhone 6s Plus kadar.V10 gibi telefon tabletlerin özelliği geniş olmaları , eğer telefonunuzu tek elle kullanmayı seviyorsanız o zaman V10 size göre değil demektir.

Telefonun her iki yanında paslanmaz çelik şeriitler var ve dokulu bir arkaya sahip.Güç ve ses tuşları ön kameranın arkasının hemen altında, orta parmağın geldiği yerde bulunuyor.Güç tuşu parmak izi okuyucu olarak da çalışıyor.Telefonun kenarlarında tuş yok yani sesi azaltmak için tuhaf dokunuşlara gerek yok.Bu sayede büyük telefonu kullanmayı kolaylaştırmak amaçlanmış.

V10 dayanıklılık için MIL-STD standardına uyuyor.4 fit yükseklikteki düşüşten hiç sorun yaşamadan kurtulabiliyor.Suya dayanıklı değil bu yüzden düşürebilirsiniz ama ıslatamazsınız.LG G4 gibi V10'un da çıkarılabilir bataryası ve microSD kart girişi var.Arka kapağı çıkararak kolaylıkla bataryayı değiştirebilir ve hafızayı 200gb a kadar arttırabilirsiniz.Bu bugünlerde kullanımı gittikçe daha da azalan bir özellik bu yüzden özellikle de yüksek kaliteli resimler ve videolar çekmek için tasarlanmış bir telefonda görmek çok güzel.En son olarak televizyonunuzu kontrol etmenizi sağlayan bir IR Blaster da var.


LG V10 EKRAN VE KAMERA

Ön taraf 5.7 inç , 2,560'a 1,440 piksel IPS LCD ekrana ev sahipliği yapıyor.Direkt olarak gün ışığında bile ekran görünebiliyor.Ama bekleyin daha fazlası da var : V10'un üst sağ tarafında 2.1 inçlik 1,040'a 160 çözünürlüklü ayrı bir ekran var.Birincil ekranın altında bağımsız olarak işleyerek küçük işlere ev sahipliği yapıyor.

İkinci ekran birinci ekran kapalıyken bile bilgilendirmeleri görebilmenizi sağlıyor ve kamera ve ayarlara çabuk ulaşım sağlıyor.Yine de daha fazla şey yapmak için birincil ekranı açmanız gerekiyor bu yüzden fazla şarj kurtaramıyorsunuz.Ama potansiyel işlevselliğinde mesela ne kadar adım attığınız gibi küçük ama etkili şeyler yapabilse çok güzel olur.

Kamera performansı V10'unparladığı alan.Gündüz fotoğrafları ve videoları için V10 harika.16 megapiksellik arka kamerası doğru renklerle canlı, detaylı fotoğraflar çekiyor.Lazer destekli otomatik odaklanma hızlı ve hassas, neredeyse anında odaklanıyor.

İçerde ve dışarda 4K ile çekilen videolar düzgün ve hassas, odak noktası değiştiğinde bozulma ya da ışıkta büyük değişmeler olmuyor.V10 ayrıca optik imaj stabilizasyonunu(OIS) da daha iyi hale getiriyor bu özellik ne Note5'te ne de Nexus 6P'de var.OIS sayesinde çekimleriniz elleriniz titrediği için mahfolmuyor ve düşük ışık performansı artıyor.Hala biraz nokta ve pürüz sorunu oluyor ama İPhone 6S ya da Note 5'te olduğu kadar değil.

Hız konusunda V10 fotoğrafları Nexus 6P'den daha hızlı çekiyor ama İPhone 6s Plus kadar değil.Kamera ayarlarının ne işe yaradığını anlamak başta biraz zor olabilir ama bir defa alıştığınızda beyaz dengesi, odak, dış etken faktörleri bigi seçenekleri istediğiniz çekimi elde etmek için değiştirebilirsiniz.

V10'un 5 megapiksel selfie kamerası da övgüye değer.Aslında bu selfie kamerasından iki tane var biri standart 80 derece ekseninde diğeri ise grup fotoğrafları için 120 dereceye kadar çıkabiliyor.Bu kameralar hem içerde hem de dışarda sağlam fotoğraflar çekiyor.

Bahsetmeye değer son bir özellik var .LG resimleri kaydetme ve paylaşma sürecini daha hızlı hale getirdi.Otomatik olarak resmi dahili depoya ya da micro SD karta kaydetme seçeneği ile karşılaşıyorsunuz.Ayrıca sık kullandığınız mesajlaşma uygulamalarınızda bu resimleri paylaşmak isteyip istemediğinizi de soruyor.


LG V10 AĞ PERFORMANSI VE SES KALİTESİ

Bizim test ettiğimiz telefon UMTS (850/1900/2100MHz), GSM/GPRS/EDGE (850/900/1800/1900MHz), ve (1/2/3/4/6/7/12/29/30) LTE bantlarını destekliyor.Dual-band wi-fi, Bluetooth 4.1, ve NFC de var.Hız bağlanabilirlik konusunda iyiydi.

Aramalar için kulaklıkın sesi kalabalık, gürültülü yerlerde kullanılabilecek kadar sesli.Sesi alma, gürültü engelleme ve toplam arama kalitesi hepsi iyi.

Altta bulunan hoparlör boyutuna ve yerine göre çok iyi iş çıkarıyor.Kablolu kulaklıklar bağlandığında 32 bit dijital-analog çeviricisi otomatşk olarak açılıyor ve ses için derinlik , berraklık ve derinlik sağlıyor.Ses düşkünü değilseniz bile sahip olunması güzel bir özellik.


LG V10 İŞLEMCİ VE BATARYA

Performans konusunda V10, G4 ile aynı hexa-core Snapdragon 808 işlemciye ve Adreno 418 GPU ekran kartına sahip.Bu biraz hayal kırıklığına uğratıcı çünkü böyle bir fiyata telefonun tıpkı Nexus 6P gibi daha hızlı olan Snapdragon 810'a ve Adreno 430'a sahip olması gerekirdi.LG işlemcideki eksikliği 4gb RAM ile kapatıyor.Bu sayede de çoklu görevler ve genel performans çok hızlı oluyor.

Batarya performansı telefonun güçlü bir noktası değil.V10'un 3,000mAH bataryası LTE üzerinden kesintisiz video izlemede 4 saat 15 dakika dayandı.Bu süre Nexus'da 9 saat 59 dakika ve Galaxy Note 5'te 6 saat 10 dakika.Test sırasında şarjın genel kullanımda çabuk tükendiğini gözlemledik.Ve kamerayı kullanırken daha da hızlı tükeniyor.Artı tarafı ise her zaman yanınızda yedek batarya taşıyabilirsiniz.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda