haberler / Logitech G602 Gaming Mouse İncelemesi

Logitech G602 Gaming Mouse İncelemesi

02.08.2014 00:46:08

Oyuncu faresi arayanlar için güzel, kullanışlı bir alternatif.

Logitech’in G serisi, G602 Oyuncu faresi ile karşımızda. Logitech G602 teknik özelliklerine bakacak olursak 250 dpi – 2500 dpi arasında tarama çözünürlüğüne sahip. 5 farklı seviyede programlanabiliyor dpi. Kablosuz mesafe uzaklığı 3metre. Fakat kutu içerisinde uzatma kablosu ile birlikte bu mesafe biraz daha uzamakta.

Tek alıcı ile tüm logitech cihazları ile bağlantı kurup hepsini çalıştırabilirsiniz. G602’nin güzel özelliklerinden biri de teflon ayaklara sahip olması. Bunun bize ne gibi bir artısı var derseniz, her zeminde takılmadan rahatça hareket yeteneği veriyor. Sağ el kullanıcılar için özel yapılmış, sol el kullanıcılar için tavsiye edilmez.

G602 üzerinde 2 tane mod var. Bunlardan ilki Mavi mod yani performans modu, diğeride yeşil mod yani verimlilik(dayanıklılık) modu. Mavi mod da, 250 saat kesintisiz oyun oynama süresi var. Yeşil mod da ise 60 gün boyunca istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Gerçekten Logitech bu konu da diğer oyuncu farelerin üstüne çıkmış diyebilir. Verimlilik modun da bile 250 saat demek diğer oyuncu farelerin yaklaşık 8 katı bir oyun süresi vermekte.

Altta nano alıcı yuvası var. Özel lazer alıcısı sayesinde istediğiniz yüzeyde zorlanmadan kullanabilirsiniz. Mousepad olmasına gerek duymadan farenizi kullanmaya devam edebilirsiniz. G602, ağır olmasını sevmeyenler için tek pil veya çift pil ile çalışabiliyor. Tabiki tek pil ile çalıştırırsanız söylediğimiz kullanım ömürleri doğal olarak yarıya düşecektir.

2.4 ghz kablosuz bağlantı hızı var. 2ms bildirim hızı var. En önemli noktası yazılım üzerinden programlanabilir tuşlarının olması. 11 tane makro tuşu var ve hepsi programlanabilir. Yani hepsine atama yapılabiliyor. Logitech’in çok kullanılan oyunlar için oluşturduğu bir database var, buradan istediğimiz oyun için en çok kullanılan makroyu indirip kendimize kurabiliyoruz. Fare eliniz terletmiyor ve elinizden kaymıyor.


Fiyat olarak baktığımız da 230 TL bir fiyat bizi karşılıyor. Oyuncu farelerine göre uygun bir fiyat denebilir. Logitech, g602’nin 20 milyon tık ömrü olduğunu söylüyor ve aldıktan sonra mousepad üzerinde 250 KM yol yaptıktan sonra ancak arıza çıkaracağını söylüyor. 130gr bir ağırlığı var.

yazar mihrace

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda