haberler / Microsoft Student Partners Başvuruları Başladı

Microsoft Student Partners Başvuruları Başladı

30.08.2014 13:11:05

Microsoft'un üniversite öğrencilerine yönelik projesi ''Teknoloji Kampı'' için başvuru alımı başladı..

Microsoft üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği teknoloji kampı için başvurular başladı. Microsoft Students Partners adı altında düzenleyeceği kampa Türkiye’nin dört bir yanından öğrenci alımı yapılacak. Programa üniversitelerin herhangi bir bölümünde okumakta olan ve teknolojiye ilgi duyan gençler katılım sağlayabilecek. Başvurular için bilgi sahibi olup olmama gibi bir kriter gözetilmemekle birlikte, öğrenmeye ilgi duyan öğrenciler davet ediliyor. Microsoft Student Partners programı öğrencilerin birçok alanda gelişimlerine ve Microfost teknolojileri konusunda bilgi sahibi olmalarına katkı sağlayacak bir program. Ayrıca öğrencilere birçok avantajlar sağlayacak bir proje.

Teknoloji kampı için alınacak başvurular 21-23 Eylül tarihlerinde Microsoft tarafından düzenlenecek eğitim kampı sürecinde alınacak. Microsoft programa kabul edilen ve proje kapsamında eğitim gören öğrencilere daha sonra akademik ortamlarda yürüttüğü çalışmalarda görev verecek. Program için yeni dönem başvurularına dileyen öğrenciler MSP formu ile başvuru yapabilecekler.

Microsoft Student Partners takım halinde çalışma ruhu, sorumluluk alma açısından kendilerini geliştirme ve Microsoft teknolojilerini daha yakından tanıma imkanı sağlayacak. Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç program ile ilgili yaptığı açıklamada öğrencilerin kariyer yaşamı ve Microsoft teknolojilerini yakından tanıma açısından fayda sağlayacağını belirtti. Ayrıca daha önceki program kapsamında kendini kanıtlama fırsatı bulan birçok öğrencinin de Microsoft bünyesinde çalışma fırsatı yakaladığına dikkat çekti. Microsoft’un öğrencilere yönelik düzenlediği teknoloji kampı başvuruları 15 Eylül 2014 tarihine kadar devam edecek.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda