haberler / Microsoft'un 55 TL'lik Telefonu

Microsoft'un 55 TL'lik Telefonu

21.08.2014 14:46:24

Microsoft 55 TL'lik telefonu Nokia 130 modeli satışa hazırlanıyor!

Günümüzün en kaliteli teknoloji firmaları arasında yer alan Microsoft her ne kadar akıllı telefonları ile ilgiyi toplasa da, ucuz ve basit telefon segmentini de bir kenara atmıyor. Microsoft ucuz ve basit telefon üretimini göz ardı etmeyerek, bu pazarda büyük bir pay elde ediyor. Microsoft’un 55 TL’lik telefonu Nokia 130 modeli bu pazara yönelik sunulan telefon modelleri arasında yer alıyor. Microsoft her ne kadar üst kalitede ürünlere yönelmek amacıyla Nokia Asha serisinin üretimini iptal etse de, Nokia 130 ile bu alandaki payını kaybetmek istemiyor.


Microsoft tarafından üretilen 20 Euro fiyatlı Nokia 130 model telefon özellikleri 1.8 inç QQVGA ekran, müzik çalar ve video oynatıcı olarak karşımıza çıkıyor. Fakat telefonunun internet bağlantısı özelliği yok. Çift sim kart kullanımını destekleyen Nokia 130 modeli tek kart takılı iken 130 saate kadar bekleme süresine sahip. Ayrıca Microsoft’un 55 TL’lik bu modeli 13 saat kesintisiz konuşma süresi, 16 saat kesintisiz video oynatma ve müzik, video dosyalarının depolanması için de 32 GB özelliğinde microSD kart özelliğine sahiptir.

Microsoft’un 55 TL’lik telefon modelinin hala ucuz telefon modellerinin alıcı kitlesi fazla bulunan Çin, Mısır, Hindistan, Endonezya, Kenya ve Pakistan gibi ülkelerde satışa sunulması bekleniyor. Microsoft yeni telefon modeli Nokia 130 ile 20 Euro karşılığında fiyattan değil, sürümden kazanmayı hedeflemektedir. Microsoft’un 55 TL’lik Nokia 130 modeli ilgi görecek mi, yoksa üretimi iptal mi edilecek ilerleyen günlerde göreceğiz.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda