haberler / Microsoft Windows 8 ile mobile sektörde hissettirecek mi?

Microsoft Windows 8 ile mobile sektörde hissettirecek mi?

01.11.2013 08:03:26

Microsoft Windows 8 işletim sistemi, gerçekleştirilmiş yeni tasarım Windows sürümüdür. Bu sürüm sayesinde birçok yenilikte kullanıcılara sunulmaktadır. Muhteşem dokunmatik ekran kullanımı ve masaüstü performansının üstünlüğünden dolayı tercih sebebidir. Amerika’da gerçekleştirilen tüketici endeksi raporundan edinilen sonuçlara göre müşteri memnuniyeti oldukça yüksek bir sürümdür.

Kullanıcıların tercihlerini akıllı telefon, eğlenceli sistemler, akıllı telefonlardan yana kullanmalarından dolayı, Microsoft ve PC üreticileri oldukça tedirgin hale gelmişlerdir. Bu nedenlerden dolayı Microsoft Windows 8 tüketicileri çekecek, çok daha iyi bir sunum vaat etmektedir. Bu sürüm sayesinde kaybedilen kullanıcıların tekrar kazanılacağı düşünülmektedir. Güncelleştirmeleri kendisi otomatik olarak yapıyor olması, programları otomatik yapılandırması, kolay açılıyor olması, kullanıcılar açısından tercih sebebi olmaktadır. Birçok kullanıcı, bu sürümün hızlı ve kullanımı kolay işletim sistemi olmasından dolayı oldukça memnun olduklarını dile getirmektedirler ve tavsiye etmektedirler. Laptoplar sayesinde bu sürümün hayatımıza girişi çok daha kolay ve zorunlu hale gelmiştir. Yazılım dünyasında bir dev olarak kabul edilen Microsoft öncelikle tabletleri baz alarak sektöre bu sürümle ile hızlı bir giriş yapmıştır. Ağırlıklı olarak tabletler için geliştirilmiş bir işletim sistemidir. Microsoft’un Surface isimli tableti de Windows 8 sürümü ile piyasaya sürülmüş ve oldukça ses getirmiştir. Tablet sektöründe öne çıkmak adına Microsoft yöneticileri bu kararı aldıklarını belirtmişler ve piyasada kendi markalarının da olduğunu dile getirmişlerdir. Ve iddialı giriş yaptıklarını da göstermişlerdir. Aşina olduğumuz programlar, klavye kullanım sistemi ve fare gibi bildik uygulamaları bu sürümde de rahatlıkla kullanabilmekteyiz. Her marka yazıcıyı rahatlıkla bu sistemde kullanabilmekteyiz. Güvenlik uygulamaları ve sistemin açılış-kapanış hızı diğer sürümlerin çok daha üstünde performans göstermektedir. İşletim sistemindeki uygulamalar, kaydırma, yakınlaştırma, dokunma işlevlerinin yeni özellikleriyle meraklılarına eğlenceli dokunmatik ekran dünyasını sonuna kadar aralıyor. Yeni sürüm içerisinde bulunan ücretsiz çevrimiçi depolama aracı Sky Drive sayesinde dosyalarınızı, bilgisayarlarınızdan yada cihazlarınızdan rahatlıkla erişebiliyorsunuz. Bu kullanım özelliklerini mobil dünyasına da aktarmak Microsoft açısından zor olmayacaktır. Tablet uygulamasında öne çıkan şirket, aynı uygulama ve işletim sistemlerini kullanarak mobil dünyasında da var olduğunu gösterecektir.

Windows 8 işletim sistemli tabletinizi yada bilgisayarınızı kolaylıkla açar - açmaz kullanmaya başlayabilir, uygulamalar arası geçiş yapabilir, içerik paylaşabilir ve ayarlarınızda yapılandırma gerçekleştirebilirsiniz. İş ve eğlenceyi aynı anda yaşamaya başlayabilirsiniz.
yazar mihrace

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda