haberler / Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer öyle bir şey itiraf etti ki!

Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer öyle bir şey itiraf etti ki!

17.12.2013 17:36:52

Eğlence sektöründe Dünya’nın en iyi oyun kutularından olan [b]Xbox One[/b], pazardaki yerini aldı fakat ilk [b]Xbox[/b]'ın kuruluş hikayesi ile ilgili küçük ayrıntılar daha yeni gün yüzüne çıktı.


Microsoft CEO'su olan Steve Ballmer, CNN international’e verdiği demeçte; yılların birikimi olarak ilk Xbox projesine ait düşüncelerini dile getirdi.


Orjinal Xbox oyunlarının kendi kararı olduğunu dile getiren Ballmer, 6 ay boyunca oyun pazarı araştırması yaptığını ve Microsoft'un konsol pazarında elde edilebilecek bir potansiyel yükselişin farkında olduğunu dile getirdi. Sorumluluğa inanan biri olduğunu belirten Ballmer, Xbox’la karşılaştığı sıkıntılarla mücadele ederken bile, sorumluluklarıyla iyi bir konuma gelinebileceğini dile getirdi.


Xbox One
Microsoft Eğlence oyunları başkanı Robbie Bach ise, Microsoft'un daha önceleri üretmiş olduğu Xbox oyun cihazının bir başka versiyonu olan Xbox One versiyonuyla yola devam ettikleri belirtirken, oyun stratejileri üzerine uzmanlaşmış olan Charles Fitzgerald’ın yaptığı açıklamaya göre, Xbox One’ın daha iyi bir yere gelmesi için Xbox oyununa harcanmış olan milyar dolarlık yatırımın Sony ve Playstation oyunlarına göre ufak kaldığını dile getirdi.


Microsoft’un kurucusu olan ve şimdi emekli olarak yaşamını sürdüren Bill Gates'in bu konu hakkında ve Xbox ile bizzat kendi tarafından kurmuş olduğu Microsoft’un kendi hayatı hakkında düşünceleri merak konusu.

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda