haberler / NASA'nın bir sonraki Mars aracı tarım arazileri için oksijen arayacak.

NASA'nın bir sonraki Mars aracı tarım arazileri için oksijen arayacak.

04.08.2014 09:57:14

17 yıl boyunca, NASA robotları Mars'ta aramalarına devam ediyor. Uzay ajansı NASA sonraki hedeflerinin altını çizdi işte o ayrıntılar.


Son Üç Robotları -- Ruh, Fırsat ve Merak - yaşam destek için Kızıl gezegenin yeteneğini doğruladı ve geçmiş yaşam belirtilerini aradı.

Sonraki Mars robotu, orada insan yaşamı, gelecekteki yaşam sürdürebilme yolları üzerinde araştırma yapması beklenilmektedir.

2020 de gönderilecek olan astronotlar Mars gezegenin çevre koşulları hakkında ve onlar üzerinde test uygulamaları yapmaları planlanmaktadır. Mars gezegenin atmosferinde Oksijen Karbondioksit solunumu için dönüştürme testleri. 'İnsan Solunumu İçin'


Ayrıca Oksijen Astronatların Dünya'ya dönüşünü sağlamak için roket yapımında kullanılabilecektir.


Mars 1964 yılından beri


1960 yılında, NASA'nın üzerinde ay üzerinde yoğunlaştı. 45 yıl önce yaptığı "Bir insan için küçük bir adım, insanlık için dev bir adım" aldı. Neil Armstrong, bir gök cismi üzerinde ayak basan ilk insan oldu.


Sonra, NASA zaten Mars'a bir uydu gönderdi - ilk 1964 yılında, 1976 yılında, ilk iki inenler, 1 ve 2 Viking, kendi yüzeyinde aşağı dokundu.. İlk robot, Pathfinder, 20 yıl sonra etrafında dönme başladı.


2016 yılında NASA zemin ve gezegenin çekirdeğini araştırma için Mars'a yeni bir robot, göndermeyi planlıyor. Şu anda test sürecleri devam ediyor.


Mars 2020 hedefleri olara gezici robot tarafından toplanan toprak numuneleri geri getirmek için hedeflenecektir.İnsanlık için dev bir sıçrama, bir İnsan için bir sonraki küçük bir adım zaman net olmasada.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda