haberler / Nexus 4 kullanıcılarını bu haber sevindirecek

Nexus 4 kullanıcılarını bu haber sevindirecek

21.09.2014 23:06:57

Google tarafından saf Android işletim sistemine sahip olan Nexus için Android L gelebilir.

Android işletim sisteminin en güncel sürümü olan Android L güncellemesi yakın zaman içerisinde yayınlanacak olsa da Android L güncellemesinin Nexus 4 için yayınlanıp yayınlanmayacağı bilinmiyor.

Son gelen bilgilere göre Google tarafından geliştirilen saf Android işletim sisteminin Nexus cihazlar üzerinde yer aldığı, saf Android işletim sisteminin yakın zaman içerisinde Nexus 4 cihazlar için yayınlanabileceği iddia ediliyordu.
Bugün gelen bilgilerde ise Android L işletim sisteminin dağıtımına 5 hafta kaldığı ve güncellemenin Nexus 4 cihaz için bugünden itibaren test edilmeye başlandığı resmen açıklandı.

Google tarafından yayınlanan kaynak kodlarına göre Nexus 4 modeli için kısa zaman içerisinde Android L sürümü yayınlanabilir.

Kaynak kodlarına göre geliştiricilerin verdiği bilgilerde Android L işletim sistemine sahip Nexus 4 cihazların kaynak kodu olduğu açıklanan kodlara göre Android L işletim sistemi çalışmalarının Nexus 4 üzerinde doğrulandığı kanıtlanmış oldu.

Android L işletim sistemi güncellemesini alacak olan Nexus 4 bakalım bir sonraki büyük Android güncellemesini alabilecek mi? Şuan için bakıldığında neredeyse kesin olarak Android L işletim sisteminden sonra yayınlanacak olan güncellemelerin Nexus 4 için yayınlanmayacağı tahmin ediliyor.

LG tarafından üretilen Nexus cihazların başka bir üretici tarafından üretileceği iddia edilirken Google tarafından yayınlanacak olan Android L işletim sistemi güncellemesinin ilk olarak Nexus 6 modelinde olacağı tahmin ediliyor.
Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda