haberler / Nokia Lumia 41MP Kamera İle Geliyor

Nokia Lumia 41MP Kamera İle Geliyor

20.02.2014 22:17:08

Nokia Lumia 41MP Kameralı cep telefonu ne zaman çıkacak

Nokia Lumia 41MP Kamera, Nokia Lumia, Lumia 41MP Kamera,

41MP Kameralı cep telefonu hakkında detaylı bilgi sahibi olacağınız yazımızın faydalı olması dileğiyle.


Nokia geçtiğimiz sene teknoloji camiasına sunduğu 41 MP çözünürlüğe sahip kamerası ile 808 PureView Symbian akıllı cihazı büyük beğeni toplamıştı Bu sene için ise yine benzer özelliklere sahip Lumia cihazlarını getireceği sinyallerini verirken, iddialar da giderek artmaya başladı.


The Guardian kaynaklı en son iddiaya göre firmaya yakın kaynaklardan sağlanan veriler doğrultusunda Nokia devi, MWC 2013 etkinliğinde Windows Phone ve Lumia cihazlarının 41MP çözünürlüğe sahip ilk akıllı telefonunu tanıtacak.


Project EOS diye isimlendirilen akıllı telefon, yaz aylarında ABD’de piyasaya sürülecek. 808 modelinde olduğu gibi yine arka kısmında çıkıntılı bir kamera sensörü bulunuyor. Bu akıllı modelin aldığı patent onayı da kısa bir süre önce ilgili ofis tarafından duyurulmuştu.


808 PureView modelindeki kamera sensörü, 7 adet pikselin oversampling yöntemi ile bir araya getirilerek, 5 MP çözünürlükte ve sorunsuz yakınlaştırma yapılabilen görüntüler elde edilmesini sağlamaktadır. Bu özellik sayesinde düşük ışık koşullarında dahi en yüksek performans sağlanabiliyor. Diğer mevcut kamera sensörlerinde ise yüksek ISO oranlarında düşük ışık altında çekilen resimlerde fazlaca kumlanmaya görülebiliyor.


Lumia 920 modeline de PureView teknolojisini getiren Finlandiya devi, yüksek mega piksel sayısının yanı sıra bir jiroskop sayesinde sarsıntıyı yakalayarak mekanizmayı buna göre hareket ettiren ve en yüksek görüntü kalitesini yakalamayı başaran kayar lens yöntemi kullanıyor.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda