haberler / Nokia Lumia kalkıyor Microsoft Lumia geliyor

Nokia Lumia kalkıyor Microsoft Lumia geliyor

23.10.2014 16:01:23

Microsoft Nokia markasını satın aldıktan sonra en büyük değişim olan isim değişikliğini Lumia cihazlar üzerinde yapacağını doğruladı.

Nokia Lumia kalkıyor Microsoft Lumia geliyor

Microsoft Lumia adını Microsoft Lumia yapacak. Microsoft Nokia markasını satın aldıktan sonra en büyük değişim olan isim değişikliğini Lumia cihazlar üzerinde yapacağını doğruladı. Microsoft Windows Phone cihazlar için sürekli olarak isim değişikliği gündeme gelse de Windows Phone işletim sistemi için yapılacak olan isim değişikliği Nokia ismini tamamen Windows Phone işletim sistemine sahip Nokia Lumia cihazlarından silecek. Bir süredir sürekli olarak gündemde olan Nokia isim değişikliği ve logo değişikliği Windows Phone olarak değiştirilmesi bekleniyordu

.

Bugün gelen bilgilerde ise Nokia Lumia isminin Nokia Fransa Facebook sayfası üzerinden açıklanan bilgilere göre Microsoft Lumia olarak değiştirileceği açıklandı. Nokia isminin tamamen tarihe gömülmesini isteyen Microsoft satın aldığı 10 yıllık Nokia şirketinin ismini neden değiştiriyor şuan için bilinmiyor ancak kullanıcıların cihazlarının üzerinde Nokia isminin de yeni cihazlarda Microsoft olarak satışa sunulması tahmin ediliyor. Bakalım Microsoft yeni cihazlarında Microsoft Lumia markasını nasıl değerlendirecek? Nokia.com sitesi üzerinde yer alan Nokia cihazlarını Microsoft.com sitesi üzerine taşıyan Microsoft Nokia markasının tüm adlarını değiştirmeyi düşünüyor gibi. Bakalım Microsoft Lumia markasına sahip Nokia Lumia cihazlar satış oranlarında nasıl bir etki yapacak? Nokia Lumia markası zaten başlı başına tercih edilmeyen bir marka olmasına rağmen Microsoft Lumia markasının nasıl bir satış yapacağı merak edilenler arasında yer alıyor.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda