haberler / Nvidia Samsung Galaxy Note 4 modelini yasaklatabililir

Nvidia Samsung Galaxy Note 4 modelini yasaklatabililir

08.10.2014 03:02:34

Nvidia GPU patentlerini ihlal ettiği için açtığı davayı kazandı.

Nvidia Tegra

Günümüzde en çok akıllı telefon üreten üreticilerden bir tanesi olan Samsung yakın zaman içerisinde tanıttığı akıllı telefonu ve amiral gemi modeli akıllı telefonu Samsung Galaxy Note 4modeliyle sorunlar yaşamaya devam ediyor. Samsung Galaxy Note 4 modelinde kasa açıklığı konusuyla sürekli olarak gündeme gelen şirket bu sefer de Nvidia tarafından açılan patent davasını kaybetti.

Samsung Galaxy Note 4 ve Samsung Galaxy Note 4 Edge modeliyle Android cihazlar arasında tüm ilgiyi kendi üzerine çeken Samsung yeni cihazlarını yakın zaman içerisinde satışa sunmaktan vazgeçebilir. Nvidia tarafından açılan patent davasına göre Samsung'un yeni nesil akıllı telefonu Note 4 modelinde ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC) verdiği karara göre, Nvidia'nın grafik işleme birimi (GPU) patentleri kullanıldığını, Samsung'un sadece Samsung Galaxy Note 4 ve Samsung Galaxy Note 4 Edge modellerinde değil diğer akıllı telefon modellerinde de bu tür GPU'lar kullanıldığı açıklandı. Mahkemenin verdiği karara göre cihazların inceleneceği bundan sonra gerekli mahkemede kesin kararın açıklanacağı bildirildi.

Mahkeme tarafından açıklanan bilgilere göre şirketin izinsiz olarak patentleri kullanmasının yasak olduğunu cihazların derhal inceleneceği açıkladıktan sonra kullanıcılar Samsung Galaxy Note 4 ve Samsung Galaxy Note 4 Edge modellerinin yasaklanıp yasaklanmayacağını sormaya başladı. Samsung tarafından herhangi bir açıklama ve herhangi bir bilgi verilmese de şirketin bir şekilde bu davayı iyi sonuçlandıracağı tahmin ediliyor. Bakalım Samsung ürünleri Amerika'da ve diğer Avrupa ülkelerinde yasaklanacak mı? Sizler bu konu ve konular hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda