haberler / Patlama olayı Apple iPhone 6 modelinde başladı

Patlama olayı Apple iPhone 6 modelinde başladı

18.10.2014 17:17:52

Apple'ın yeni akıllı telefonları ile başı dertten ve sorundan kurtulamıyor.

Apple'ın yeni akıllı telefonu iPhone 6 yandı. Apple iPhone 6 ve Apple iPhone 6 Plus modelinde ortaya çıkan sorunlardan bir tanesi olan eğilme sorunundan sonra Apple iPhone 6 Plus modelinde saç ve sakal sorunu yaşandığı açıklanmıştı. Apple yeni akıllı telefonları ile ilgili yaptığı açıklamada cihazlarında eğilme sorunlarının genel bir sorun olmadığını, bundan dolayı kullanıcıların cihazlarında eğilme sorunlarının çok nadir olduğunu açıklamıştı. Apple iPhone 6 Plus modelinde yapılan testlerde cihazın eğildiği kanıtlanmış, bundan dolayı cihazların eğildiği kullanıcılar tarafından biliniyordu. Bugün gelen bilgilerde ise Apple iPhone 6 modelinin yandığı açıklandı. Apple iPhone 6 modeli ile ilgili patlama haberi Phillip Lecther cihazından geldi. Phillip Lecther yaptığı açıklamada kullandığı aracın devrildiğini, Apple iPhone 6 Plus modelinin cebinde olduğunu ve tam olarak düşmemesine rağmen cihazın eğildiğini ve alev alıp yandığını açıkladı.


Apple iPhone 6

Phillip Lecther cebinden alev çıktığını gören bir kişi Phillip Lecther bacağına bir bardak su döktü, başka bir kişi ise Phillip Lecther bacağında yanan telefonu almaya çalıştı, almaya çalışan kişinin parmaklarının yandığı açıklandı. Apple iPhone 6 modelini cebinden çıkardıktan sonra üzerine buz döküldüğü buna rağmen Phillip Lecther adlı kullanıcının ayağında yanık olduğu açıklandı.

Yanığın doktor'un raporuna göre sağ bacak üzerinde bir 11,5 cm x 10,5 cm yanık olduğu 1. ve 2. Derece yanıklar olduğu açıklandı.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda