haberler / Recep Tayyip Erdoğan Apple şirketini ve iPhone modellerini eleştirdi

Recep Tayyip Erdoğan Apple şirketini ve iPhone modellerini eleştirdi

29.09.2014 01:01:34

Apple'ın yeni akıllı telefonuna Recep Tayyip Erdoğan'da tepki gösterdi.

Apple'ın yeni akıllı telefon modeli Apple iPhone 6 ve Apple iPhone 6 Plus modeline Erdoğan'dan tepki tepki aldı. Apple iPhone 6 ve Apple iPhone 6 Plus modeliyle sürekli olarak yeniliklere imza atan ve sürekli olarak yeni yeni modeller üreten Apple son olarak ülkemiz Cumburbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tepkisine maruz kaldı. BM Genel Konseyine katılan Erdoğan hem Apple hem İphone 6 ve iPhone 6 Plus modelini eleştirdi.

ABD’ye gittiğimizde bir teknoloji firmasının dükkânının 24 saat açık olduğunu gördük. İnsanlar bu telefona sahip olmak için sıraya giriyorlar. O markanın sahip olduğu güç sayesinde mağazaların önünde kuyruklar oluştu. Bu marka hemen hemen her yıl bir model çıkarıyor. Aslında geçen yılkinden de çok farkı yok ha. Satılan telefon değil o telefonun markası” ifadelerine yer verdi..

Ekonomiyi ayakta tutan ve büyüten gücün bu ve buna benzer markalar olduğunu görüyorsunuz. Japonya, Kore aynı şekilde. Küresel markaları sayesinde istikrarla büyüyorlar. Mesela Avrupa'da güçlü markalarımız var. Araştırma geliştirme konusunda markalaşma konusunda özellikle de inovasyon konusunda TİM'in yaptığı çalışmaları izliyoruz. Kendilerine de bir kez daha bu gayretleri sebebiyle teşekkür ediyorum.

Sözlerine devam eden Recep Tayyip Erdoğan markaları tercih etmek için reklamlar yapıldığını açıkladı. Sizler bu konu veya konular hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda