haberler / Rusya interneti kesecek bir program üzerinde çalışıyor

Rusya interneti kesecek bir program üzerinde çalışıyor

20.09.2014 18:31:31

Rusya'nın yapacağı bu proje diğer ülkeler tarafından beğenilmeyebilir.

Günümüz teknoloji çağında hackerlar ülkesi olarak bilinen ve hackerların başta geldiği ülkelerden bir tanesi Rusya, internet üzerinde yeni bir proje üzerinde çalışıyor.


Son gelen bilgilere göre günümüz teknoloji çağında günde 75 binden fazla internet sitesinin hacklendiği bilgisi tüm internet Dünyasını korkutmaya yetiyor. Bankalar dahil olmak üzere yüksek yazılımlar ile korunan ve normal kişilerin asla ve asla erişemeyeceği yazılımlara sahip olan Apple gibi şirketler bile zaman zaman güvenlik açıklarından dolayı hacklenebiliyor. Zira son günlerde iCloud bulut depolama servislerinin hacklenmesi ve ünlülerin açık içerik fotoğraf ve açık içerik videoları yayınlanmıştı.

Bunun üzerine kullanıcılar Dünya devlerinin dahi her an her saniye hacklenebileceği söz konusuyken bugün Rusya'dan gelen bilgilerde Rus devletinde yaşayan insanları korkuttu.

Zira gelen bilgilere göre eğer Rusya'da bir savaş veya isyan durumu olursa Rusya bir program aracılığıyla tüm dış bağlantıları kesecek, bunun yanı sıra dış bağlantılara kesilecek olan internet Rus devletinde de interneti kapatacak.
İnternetin kapatıldığı durumlarda ülkede sadece Federal Haberleşme ajansı internet erişimine sahip olacak.
Kısıtlı internet bağlantısının bu gibi durumlarda kesilmesi hem özgürlüğün kısıtlanması hem internet erişiminin devlet tarafından istenildiği zaman kesilebilir olduğunu ortaya koyuyor.

Bakalım ilerleyen zamanlarda diğer ülkelerde bu gibi projeler geliştirecek mi? Sizlerde bu konu hakkında düşüncelerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz. Zira ülkemizde internetin zaman zaman erişime engellendiği durumlarda savaş ve isyanın birbirine karıştığını hepimiz iyi biliyoruz.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda