haberler / Samsung Galaxy Mega 2 duyuruldu

Samsung Galaxy Mega 2 duyuruldu

20.09.2014 18:42:49

Samsung yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy Mega 2'yi duyurdu.

Samsung yeni akıllı telefon modeli Samsung Galaxy Mega 2 modelini duyurdu. Sürekli olarak Samsung Galaxy cihazları ile beraber gündeme gelen şirket Samsung, yakın zamanda ürettiği Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, Samsung Galaxy Note 4 modelleri ile beraber gündeme gelmişti.

Akıllı cihaz piyasasının neredeyse yüzde 70 gibi bir kısmını oluşturan Android işletim sistemine sahip cihazların üretim konumunda Google'a büyük destek sağlayan Samsung son zamanlarda sattığı Samsung Galaxy cihazları ile beraber rekorlar kırmaya imza atacağa benziyor.

Bir süredir hakkında iddialar yayınlanan Samsung Galaxy Mega 2 modelini sonunda duyuran şirket kullanıcıları sevindirdi. Son gelen bilgilerde cihazın özelliklerinin iddialardan biraz daha farklı olduğu Galaxy Mega modeline göre daha parlak bir ekran çözünürlüğü sunacağı açıklandı.

Cihazın özelliklerine göz atacak olursak, 1.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Exynos 4415 işlemci, 1.5GB RAM, 16GB dahili depolama, Android 4.4 KitKat işletim sistemi, Ultra Güç Tasarruf Modu, 8MP arka kamera, 2.1MP ön kamera özelliklerine sahip.

Samsung Galaxy Note 4 modeline göre ekran olarak ve donanım olarak oldukça gerisinde olan cihaz ekran büyüklüğü konusunda Samsung Galaxy Note 4 modelinden daha üstün gibi gözüküyor. Ancak cihazın ekran çözünürlüğü Samsung Galaxy Note 4 modeline göre oldukça geride. Cihazın fiyatına bakacak olursak orta seviye akıllı telefon isteyen orta seviye bütçeye sahip kullanıcıların tercih edeceği bir model olan Samsung Galaxy Mega 2 400 dolar ile satışa sunulacak.

Samsung Galayx Mega 2 modelinin ilerleyen günlerde global olarak satışa sunulacağı, global olarak dağıtıma açılacağı biliniyor.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda