Pythontr

husonet | Tarih: 24.11.2014

Samsung Galaxy Note 2 ekran görüntüsü alma

Not: Yazımızın başlığında Note 2 serisi kullanmış olsakta bütün Samsung serilerinde aşağıda anlattığımız işlemleri kullanabilirsiniz

Samsung tarafından üretilen ve Samsung tarafından satış rekorları kıran akıllı telefon Samsung Galaxy Note 2, Note 3 ve Note 4 modelinde ekran görüntüsü nasıl alınır?


Samsung Galaxy Note serisi modellerinde ve Samsung Galaxy Note 2 modellerinde kaliteli ekran kullanmış olan Samsung yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy Note modelinde olduğu gibi ekran görüntüsü almaya izin veriyor.Peki ama Samsung Galaxy Note 2 modelinde ekran görüntüsü nasıl alabiliriz? Konuyla ilgili 3 farklı yöntemle ekran görüntüsünü alabiliriz.


Method 1 ANA EKRAN "HOME" ve KİLİT tuşlarına basarak ekran görüntüsü alma bu yöntem Android işetim sisteminin varsayılan yöntemdir. Bu en kolay yöntem olmakla birlikte, çok eğlenceli değildir ve nispeten diğer yöntemlerine göre.  • Cihazınızda yakalamak istediğiniz ekrana gidin.
  • Basitçe, Ana Ekran "Home" ve kilit düğmesine üzerinde aynı anda basılı tutun. Ardından yaklaşık 2-4 saniye içerisinde deklanşör sesi duyacaksınız ardından yakalanan ekran görüntüsü için bir bildirim gelecek sonrasında ekran görüntüsüne galeriden ulaşabilirsiniz.

 kilit tuşu ile ekran görüntüsü alma

Method 2 Aygıtınızdaki ekranın sağ tarafında dik olarak elinizi tutun ve sol tarafa doğru elinizi çekin. İşte aşağıdaki resimdeki şekilde! Ekranınızın yakalandıktan sonra deklanşör sesini duyacaksınız. Bildirim çubuğu veya Galeri uygulamasında ekran görüntünüzü görebilirsiniz.


[center] elle ekran  görüntüsü alma[/center]

Method 3 Samsung Galaxy Note 2 modelinde kalemle beraber ekran görüntüsü alabilirsiniz.


S-kalem üzerindeki butona 2-3 saniye kadar düğmesine basılı tutarak S Pen Galaxy Note ekranına kaleminizi yerleştirin. Ekran görüntüsünü deklanşör sesiyle aldığını duyacaksınız hemen arkasından resmi düzenlemeniz için tool yani araçlar gelecektir.[center] Note s-pen kalem ile ekran görüntüsü alma[/center]
Konuyla İlgili Yapılan Aramalar