haberler / Samsung Galaxy Note 5 Özellikleri

Samsung Galaxy Note 5 Özellikleri

05.05.2016 14:47:15

Galaxy Note 5 inanılmaz işlemci gücü ve en iyi ekran çözünürlüğü sunuyor. Samsung Note 5 i seçmeniz için bir çok nedeniniz olacak.

Dizayn ve Fiziksel Özellikleri

Hafıza kartı girişi ve çıkarılabilir bataryası yok.Ayrıca Note 4'e oranla tutuşu daha zor, kaygan.5.7-inç, 2,560'a 1,440 piksel ekranı parlak, zengin ve güzel.Ekranı Note 4'ünkinden daha parlak ve güç-verimli .Ayrıca ekranı LG G4'ten daha parlak ve daha az reflektiv.

8 saat 30 dakika kesintisiz video izleme.Cihaz Fast Charge teknolojisini kullanıyor bu sayede uygun bir şarj cihazıyla cihazınızı 2 saatte şarj edebilirsiniz.Cihazın ek hafıza girişi yok ya 32 gb ya da 64 gb hafızaya sahip.Samsung hoparleri USB 2.0'IN YANINA TAŞIMIŞ.S Pen ise biraz dışarda duruyor yani çekmenize gerek yok. Ayrıca kalem daha düz ve tutması da daha kolay ve çekici bir dizaynı var.


AĞ VE BATARYA ÖMRÜ

Wi-Fi hız testi sonucunda Note 5'in 4'e oranla daha hızlı olduğunu görüyoruz.

Galaxy S6 gibi Note 5 de Samsung Pay'i destekliyor.Ancak eylül'e kadar kullanıma girmeyecek bu yüzden iyi çalışıp çalışmadığı henüz bilinmiyor.Telefon ayrıca yüksek teknolojili Samsung kulaklıklarla çalışan kablosuz sesi de destekliyor.Ancak bu kulaklıklar henüz bulunmuyor.Ayrıca Qİ ve PMA kablosuz şarj etmeyi de destekliyor.


İŞLEMCİ VE PERFORMANS

Note 5 Galaxy S6'nın sahip olduğu 2.1 ghz octo-core Samsung Exynos 7420 işlemciye sahip.Note 5 Android 5.1.1 'i çalıştırıyor.Android Marshmallow güncellemesi olacağı sözü de var.Bu seviyede uygulamalır sorunsuz şalışması beklenir ki testlerde de öyle oldu.

Samsung S Pen'in sunduğu çzellikleri sunabilecek başka bir kalem yok denebilir.Ayrıca Note 5 kalemi çıkarır çıkarmaz not alabilmenizi sağlayacak bir mod tanıştırıyor.Telefonu açmanıza kerek kalmadan kapalıyken de yazabileceksiniz.


MÜZİK VE FOTOĞRAF

Note 4 zaten yüksek çözünürlüklü ses sunuyor.Note 5 düşük keliteli ssesleri daha iyi hale getiriyor ancak bu pek de işe yaramıyor.

Telefonla gelen kulaklıkların ilettiği ses Galaxy Note Edge'in sesinden daha az.

Kamerası Note 4'ün kamerasından daha iyi.Daha çok Galaxy S6'nınki gibi ki S6'nın kamerası piyasadaki en iyi kameralardan biri.Ana kamera yine 16 megapiksel ön kamera ise 3.7'den 5'e yükseltilmiş.Otomatik odaklanma Note 4 'ten daha hızlı.


KARŞILAŞTIRMA VE SONUÇ

Note 5 Note 4'ten o kadar da farklı değil bu yüzden hemen bir geçiş yapmaya gerek.Note 5'in tek en iyi özelliği kalemi ki onu da telefonunuzu değiştirmeden ayrıca alıp kullanabilirsiniz çünkü S Pen'i Note 4'le de kullanabilirsiniz ve bu size daha ucuza gelecektir.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda