haberler / Samsung Galaxy S5'lerin Parmak İzi Sensörü Hack'lendi

Samsung Galaxy S5'lerin Parmak İzi Sensörü Hack'lendi

21.04.2014 10:36:22

Samsung Galaxy S5'lerin Parmak İzi Sensörü Hack'lendi Video İzle!

Akıllı cep telefonlarının günümüzdeki ilk iki devinden biri olan Samsung'un bu ay içerisinde piyasaya sunmuş olduğu Galaxy S5'lerin parmak izi okuyucu özelliği kullanıcılar tarafından geliştirilen bir formülle hack'lendi.

Güney Kore'nin dünyaca ünlü cep telefon markası Samsung'un 11 Nisan günü pazara sürdüğü ve Dünya'nın 125 ülkesinde satışa çıkarılan Galaxy S5'in özellikleri arasında en ilginci ve en çok dikkat çeken özelliği olan parmak izi okuyucu özelliği şeffaf bir plastik aracılığıyla çok rahat bir şekilde hacker'lanabiliyor.

Daha önceden iPhone 5S'lerin parmak okuyucu özelliğini hacker'layan ve adını tüm dünyaya duyuran SRLabs hacker grubu şimdi de şeffaf bir plastik yardımıyla parmak izlerinin kalıbını çıkarıp Samsung Galaxy S5'lerde rahatlıkla okutabiliyor. SRLabs Hacker grubunun youtube'a vermiş olduğu Samsung Galaxy S5 parmak izi okuyucunun hacker'lanma videosunu buradan izleyebilirsiniz.


Banka Hesapları da Tehlikede

Samsung Galaxy S5'lerin parmak izi okuyucu özelliklerin hacker'lanması ileride bankaların ATM'lerinde parmak izi ile başlayacak olan para çekme ve para gönderme gibi para transferlerinin güvenlik açısından tehlikeye gireceği ve bankada parası olan halkın zor duruma düşüreceği düşünülüyor.

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda