haberler / Samsung Galaxy S6 metal kasalı olacak

Samsung Galaxy S6 metal kasalı olacak

20.10.2014 12:57:04

Samsung tarafından Samsung Galaxy S5 modeli daha tam satış yapamamışken şirket 2015 yılının 1. Çeyreğinde yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy S6 modelini tanıtacak.

Samsung Galaxy S6 metal kasa

Samsung tarafından üretilecek olan Samsung Galaxy S6 modeli ile ilgili gelen bilgilere göre cihazın kasasının metal kasaya sahip olacağı, metal kasaya sahip cihazların bundan sonra sadece amiral gemi modellerinde değil Samsung tarafından üretilen üst düzey cihazlarda kullanılacağı iddia edildi. Samsung Galaxy S6 modeli ile ilgili gelen bilgilerde ise cihazın 2K ekran çözünürlüğüne sahip olacağı, bunun yanında metal kasaya sahip olacağı iddia edildi. Samsung yeni modellerinde nasıl bir kasa yapısı kullanır bilinmez ancak ilerleyen günlerden daha doğrusu 2015 yılının 1. Çeyreğinde Samsugn Galaxy S6 modelinin Apple iPhone 6 modeline rakip olarak üretileceği biliniyor. Bakalım Samsung yeni modellerinde gerçekten metal kasa kullanacak mı? Bunlar şuan için kesin olmayan bilgiler olmasına rağmen yabancı kaynakların doğruladığı bilgilerin gerçeğe yakın olduğu düşünüldüğünde Samsung Galaxy S6 modelinin metal kasaya sahip olması herhangi bir engel değil.

Samsung Galaxy S6 modelinde 4 GB RAM ve Exynos işlemcinin kullanılacağı da belirtilenler arasında, 4 GB RAM akıllı telefonun tanıtılması kullanıcılar tarafından bakalım 4 GB RAM hepsini kullanabilecek mi? Söylentilerine yer verse de 8 çekirdek Samsung Galaxy modellerinin 4 çekirdek çalıştırdığı düşünüldüğünde gerçekçi olmadığı iddia ediliyor. Buna ek olarak 4 GB RAM günümüz akıllı telefonları tarafından daha fazla batarya ihtiyacı oluşturacak, bununla beraber ekran çözünürlüğü yükselecek, işlemcinin de harcadığı güç ile beraber cihazların bataryası yerinde saydığından şarjlarımız artık daha çabuk bitecek diyebiliriz.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda